Kergejõustikus asusid võistlustulle kümnevõistlejad, kus Päärn Brauer katkestas võistluse juba kaugushüppe avakatse järel. “Viis meetrit enne pakku ütles jalg lõplikult üles,” seletas Brauer, kes jooksis 100 m 11,77, teatab Eesti Akadeemiline Spordliit.

Meelis Kosk jäi eestlastest ainsana võistlejaterivvi. 100 m läbis ta 11,78-ga, hüppas kaugust 6.66, tõukas kuuli 13.45, ületas kõrgushüppes 1.89 ja lõpetas avapäeva 400 meetris 52,57-ga. See andis kokku 3529 punktiga 14. koha.

“Algus oli põrgukuumuses küll raske, kuid õhtusse siiski jõudsin. Peaasi, et oma tulemustega jätkan ning võistluse lõpetan. Isiklikust rekordist olen sadakond punkti maas,” rääkis krampidega 400 m lõpetanud Kosk.

5000 meetris tegi kaasa Tiidrek Nurme. Aeglases passimisjooksus püsis Nurme suures liidergrupis, kuni 3,5 ringi enne lõppu tõstsid liidrid oluliselt tempot. 10. kohaga jooksu lõpetanud Nurme sõnas, et viimane kolm ringi oli üks suur kannatamine. “Lihas polnud nii hea, et liidrite tempos püsida.” Nurme aeg oli 14.23,50.

Meeste 200 meetris läbisid Henri Sool ja Martin Vihmann hommikuse eeljooksude sõela ja jõudsid vahejooksu aegadega 21,73 ja 21,54. Esimene aga sellega ka piirdus. “Teatejooksus tunda andnud reielihas tegi hirmsat valu, nii et istusin isegi kaks minutit veepudelite jaoks mõeldud jäävannis. Pidin jooksust loobuma.” Vihmann lõpetas oma jooksu 21,60 ja kolmandana ning jõudis poolfinaali. “Algul jooksin täie tugevusega, viimased 50 kontrollisin jooksu. Kui poolfinaalis tuleb hea koosseis, võib mõelda ka finaalist.”

Kaugushüppes saavutas Gerri Pärson parimal katsel 7.54, mis andis 12. koha. “Sammumärki ei saanudki klappima. Ka parimal katsel tõukasin paku tagant. Järgmisel universiaadil hüppan kaheksa,” lausus Pärson.

Naiste 3000 m takistusjooksus oli Jekaterina Patjuk ajaga 10.30,03 samuti 12.

Teivashüppes ületas Eigo Siimu 5.10, mis andis 11. koha. Esimesel katsel oli ta väga lähedal.

Pühapäevane võistluspäev XXIV suveuniversiaadil Bangkokis andis Eestile kaks kohta esikaheksas. Vehkleja Olga Aleksejeva saavutas naiste epees seitsmenda koha ja Ivar Vainola oli jahilaskmise kaarrajal 143 silmaga viies.