Anita Stepanenko: ma ei taha enam dopingujuhtumile mõelda

 (1)
Anita Stepanenko Tõnu Meijeli trennis.Kalev Spa
Anita Stepanenko Tõnu Meijeli trennisFoto: Vallo Kruuser

Suvel dopingu tarvitamise eest aastase võistluskeelu saanud ujuja Anita Stepanenko ütles, et oli pärast positiivsest proovist teada saamist täiesti šokeeritud.


Oktoobri algusest Kalevi ujumiskoolis Tõnu Meijeli käe all harjutav Stepanenko ütles intervjuus Eesti Päevalehele ja Delfile, et uus treener on teda väga palju toetanud.

„Tõnu ütles: „Osa inimesi peab mitu aastat eemal olema.“ Mul tuleb olla võistlustest eemal aasta. Sel ajal saan sihipäraselt töötada, kilometraaži koguda ja paremaks saada. Olen kõigi mõtetega pühendunud tööle. Ma ei taha aastat niisama kaotada. Tõsi, ilmselt on ka mõeldud: „Ta ei pea vastu, läheb ujumisest minema.“ Ei, ma ei lähe minema,“ rääkis Stepanenko täna antud intervjuus.

Mis asjaoludel eluaegse treenerina tegutsemise keelu teeninud Nikolai Borzov Stepanenkole keelatud ainet andis, sellele ei taha neiu enam mõelda. Sellest, kuidas 17-aastane ujuja moraalselt laostavast olukorrast välja rabeles, kes teda toetasid, miks ta otsustas minna harjutama Meijeli rühma ja mis innustab teda karistuse kandmise järel võistlusareenile naasma, võib lugeda homsest Eesti Päevalehe lisast LP.