Ray Emery tõrjus kõik kakskümmend Penguinsi mängijate tehtud pealeviset ja aitas Senatorsi kodujääl 3:0 võidule. Kõik kodumeeskonna väravad sündisid teisel kolmandikajal, kui skoori tegid Dany Heatley, Antoine Vermette ja Chris Kelly. Ottawa võitis seeria 4:1.

Põhiturniiri resultatiivseim mängija 120 punktiga, 19-aastane Penguinsi ründaja Sidney Crosby oli seeria kolmes esimeses mängus saanud Senatorsi vastu kirja 3 väravat ja 2 väravasöötu. Oma kahel hooajal Penguinsis on noor kanadalane nüüd kogunud 222 resultatiivsuspunkti.

Anaheim Ducks lõpetas eile seeria Minnesota Wildi vastu 4:1 võiduga — kokkuvõttes Ducks edasi mängudega 4:1. Ryan Getzlaf viis teise kolmandikaja lõpul Ducksi 2:1 juhtima, otsustava kolmandiku keskel viskas Corey Perry 3:1 ja mängu viimasel minutil Travis Moen juba tühja väravasse 4:1. Anaheimi avavärava oli visanud Chris Pronger, Wildi ainsa värava Marian Gaborik.

Calgary Flames viigistas seeria Detroit Red Wingsi vastu 2:2-le. Flames võitis eile kodujääl Detroidi 3:2 Daymond Langkowi kahe värava abil, millele mõlemale tegi eeltöö kapten Jarome Iginla.

Dallas Stars alistas ellujäämismängus Vancouver Canucksi lisaajal jalgpallile omase skooriga 1:0. Võiduvärava viskas lisaaja seitsmendal minutil Brenden Morrow. Marty Turco tõrjus kõik 21 Canucksi mängijate pealeviset. Vancouver juhib seeriat 3:2.