Kehakaalus -105 kg võistelnud Raus oli tugevaim ka kükis ja lamades surumises vastavalt 300 ja 190 kiloga. Karjääri kolmanda MM-tiitli võitnud eestlase edu lähimate konkurentide ees oli mäekõrgune.

Juunioride vanuseklassis osales eestlastest ka Harri Olak, kes sai kehakaalus -74 kg kogusummaga 577,5 kg kuuenda koha.

Avatud klassis tuli Siim Rast üliraskekaalus (120+) jõutõmbes kolmandaks tulemusega 342,5 kg. Meie vägilane kogus kolme alaga kokku 895 kg, saades sellega tihedas konkurentsis 9. koha.

Kaalukategoorias -105 kg sai Rait Sagor kogusummaga 802,5 kg viienda koha. Pronksmedalist jäi teda lahutama konkurentidest raskem kehakaal. Üksikala tulemused olid 285 kg kükis, 187,5 kg lamades surumises ja 330 kilo jõutõmbes.

Veel olid eestlastest avatud klassis võistlustules Tiit Saarma (8. koht), Aimar Kuusnõmm (10.), Siim Sammalkivi (11.), Marianna Bogdanova (13.) ja Rait Veski (14.). Lisaks väärtusliku võistluskogemuse saamisele püstitasid Bogdanova, Sammalkivi ja Veski ka oma kaalukategooria Eesti rekordeid.

Veteranide hulgas hoolitsesid medalite eest Elmar Põldsalu ja Mihkel Laurits. Üle 60-aastaste hulgas saavutas Põldsalu oma esimestel rahvusvahelistel tiitlivõistlustel kaalukategoorias -59 kg hõbemedali tulemusega 337,5 kg. Lisaks oli ta esimene jõutõmbes tulemusega 162,5 kg ja teine kükis 120 kiloga.

Meie kõige vanem aktiivne jõutõstja, 1944. aastal sündinud Mihkel Laurits võitis kaalukategoorias -105 kg pronksi tulemusega 457,5. Lisaks sai ta teise koha kükis tulemusega 160 kg ja kolmanda koha jõutõmbes 195 kilogrammiga.

Kõige nooremate veteranide, üle 40-aastaste hulgas saavutas Peep Päll kaalukategoorias -66 kg 7. koha, Siret Sügis kaalukategoorias -63 kg oli kümnes.

Järgmisel aastal saab maailmatasemel klassikalist jõutõstmist näha Tartus, kus 7.-12. märtsini peetakse Euroopa meistrivõistlused.