Koos Eesti Vabriigi taasiseseisvumise 25nda aastapäeva ja mitme osaleja sünnipäevaga kingiti kõikidele üritusel osalejatele suurepärane SUPi-ilm. Sprindisõidud peeti Pirita jõel. Toimus kaks kvalifikatsioonisõitu, mille järel jagati võistlejad kuld- ja hõbefliiti, ning seejärel peeti finaalsõidud. Sprindi võitis Marcus Pertelson (TPLK). Teiseks tuli Valde Viiding (Hang Loose) ja kolmandaks Roland Mik (Surfhouse). Naistest võitis sprindidistantsi Betti Vainküla (Team Extreme) ja teiseks tuli Cerly Aulik (Team Tahe). Harrastajate arvestuses olid parimad sprinterid Boris Ljubtšenko (Eru Surf Team) ja Tiina Loodus (Surfhouse).

Maratoni distants kulges seekord merel, kus kerge lainetusega läbiti kolmnurgakujuline distants. Esimesena lõpetas maratoni Marcus Pertelson, aeg 41:13. Teise koha saavutas Roland Mik, kaotust võitjale 21 minutit. Kolmanda koha saavutas Valde Viiding, kaotus võitjale 1:46. Naistest võttis maratonis kindla võidu Betti Vainküla ajaga 50:19. Harrastajate arvestuses olid maratonil parimad Tarmo Tamm (Team Mahe) ja Tiina Loodus.

Kahe distantsi kokkuvõttes võitis Eesti MV kolmanda etapi Marcus Pertelson. Teine ja kolmas koht lõpetasid küll võrdsete punktidega, kuid maratoni distantsi parem tulemus tähendas teist kohta Roland Mikule ja kolmandat Valde Viidingule. Naistest võitis etapi Betti Vainküla Cerly Auliku ees. Harrastajatest võitsid etapi Boris Ljubtšenko ja Tiina Loodus.

Läbi hooaja toimus kolm aerulaua Eesti MV etappi, kaks Tallinnas ja üks Võrus Tamula järvel. Sarja kokkuvõttes võitis 2016 meistri tiitli noor tõusev täht Marcus Pertelson (TPLK). Teise koha saavutas eelmise aasta meister Roland Mik (Surfhouse) ja kolmanda Rauno Pikkor (Team Extreme). Naistest võitis oma teise meistritiitli Betti Vainküla (Team Extreme). Teiseks tuli Crly Aulik (Team Tahe) ja kolmandaks Brigita Viilop (TPLK).

Harrastajate järjestus sarja kokkuvõttes oli järgmine. Võitis Tarmo Tamm (Team Mahe), teiseks tuli Tõnis Metstak (Sunlowers) ja kolmandaks Boris Ljubtšenko (Eru Surf Team). Naistest võitis Tiina Loodus (Surfhouse), Pritta Paadik ja Lii Vilms (Team Tahe) ees. Kahel viimasel etapil oli võistlustules ka üks noor vapper tüdruk, 10-aastane Katriina Metstak, kes läbis vapralt kõik distantsid.