Aasta saalihokimängijaks valiti Reti Väärt ja Tanel Kasenurm


Reti Väärt ja Tanel Kasenurm
Reti Väärt ja Tanel KasenurmFoto: ESHL

2017. aasta Eesti parimad saalihokimängijad on Reti Väärt ja Tanel Kasenurm.

EMÜ SK naiskonnas tänavu Eesti meistriks tulnud ja MM-koondises edukalt esinenud Reti Väärt on varem parimaks valitud ka 2012. aastal.

Lisaks temale said meistriliiga naiskondade esindajate ja koondise treenerite käest hääli Edith Pärnik, Merli Süvari, Kati Kütisaar, Judith Hyvärinen, Liina Üksik ja Kati Loid. Parimaks noormängijaks hääletati Lotta Peedimaa.

Šveitsis mängiv Eesti koondislane Tanel Kasenurm on parimaks mängijaks valitud ka 2015. aastal. Tänavu pälvis ta EOK järelkasvutiimi „Märka järgnevat põlvkonda“ stipendiumi.

Meeste meistriliiga klubide esindajate ja koondiste treenerite poolt pälvisid hääli ka Kaspar Kallion, Rainer Kalde, Victor Öberg, Andreas Wöiduma, Patrik Kareliusson, Remo Merimaa ja Mats Tamme ning parimaks noormängijaks hääletati Mathias Einamann.

Aasta treeneri tiitel kuulub treenerite tiimile Marko Saksing ja Tõnu Salm, kelle juhendamisel saavutati parim koht 2017. aasta tiitlivõistluste arvestuses: U19 meesjuunioride koondis tuli MM- finaalturniiril kümnendaks.