28 endist ja praegust tippsportlast said haridusstipendiumi

 (1)
Jaak Mae
Jaak MaeFoto: Rauno Volmar

Eesti Olümpiakomitee (EOK) ning Haridus- ja Teadusministeerium (HTM) toetavad endisi ja praeguseid tippsportlasi 2015. aasta teisel poolaastal kõrg- ja kutsehariduse omandamisel 21 tuhande euroga.

HTM koos EOK-ga annavad alates 2003. aastast välja haridusstipendiume, mis on osa noorsportlaste treeningtoetuste ja tippsportlaste koolitustoetuste koostööprojektist. 2015. a II poolaastaks määrati haridusstipendium 28 sportlasele 16 spordialalt kogusummas 20 974 eurot.

Haridusstipendiumite komisjoni liikme HTMi asekantsler Madis Lepajõe sõnul on toetusmeede kindlasti vajalik. „On palju sportlasi, kes tippspordile pühendudes ei saa igapäevaselt õppetöös osaleda. Eestis on kõrg- ja kutsehariduse omandamine üldjuhul tasuta, kuid individuaalprogrammi alusel õppijatel tuleb sõltuvalt edasijõudmisest osa õppemaksust siiski endal katta. Sportlaste panust Eesti riigi tutvustamisel maailmas on raske üle hinnata. Üks võimalus Eestit väljapaistvalt esindanute tänamiseks on nende toetamine haridustee jätkamisel. See loob sportlastes kindlustunde ja teadmise, et sportlaskarjääri lõppedes on nad võrdses olukorras teiste tööturule sisenejatega,“ selgitas Lepajõe.

EOK president Neinar Seli tänab Haridus- ja Teadusministeeriumi pikaajalise koostöö eest ja loodab, et sellises formaadis tippspordi toetamist jätkatakse ka tulevikus. „Spordis tipptasemel konkurentsi jõudmiseks ja tipus püsimiseks on sageli ainus lahendus see, et kogu sportlase energia ja tähelepanu on suunatud spordile. Sageli jääb sportlastel aga teatud perioodil hariduse või elukutse omandamine tahaplaanile või lükkuvad üldse kaugemasse tulevikku. Käesolev haridusstipendium on mõeldud just sellise olukordade leevendamiseks ja sportlastele tuleviku osas kindlustunde loomiseks,“ rääkis Seli.

2015. aasta sügissemestri stipendiaadid on: Mario Saunpere (sulgpall), Ingrid Puusta (purjetamine), Henri Roihu (purjetamine), Marek Peeba (veemoto), Jaak Mae (suusatamine), Kaarel Nurmsalu (suusahüpped), Klen-Kristofer Kaljulaid (judo), Meelis Kiisk (laskmine), Tanel Paabo (karate), Meril Beilmann (laskesuusatamine), Valentin Bassov (veemoto), Gaia-Marianna Salm (epeevehklemine), Kätlin Tõllasson (kergejõustik), Kaur Kuslap (sõudmine), Rasmus Haugasmägi (veemoto), Sirli Hanni (laskesuusatamine), Kristen Kivistik (jalgrattasport), Toomas Kollo (suusatamine), Markus Puusepp (orienteerumine), Markus Leemet (kergejõustik), Sten-Erik Anderson (sõudmine), Julia Soboleva (laskmine), Raine Kaljumäe (sulgpall), Egert Põldma (golf), Jan Treier (laskesuusatamine), Merike Õun (sporditöötaja), Tanel Laanmäe (kergejõustik), Saimon Sutt (korvpall).

Stipendiaadid valis välja EOK stipendiumikomisjon koosseisus Madis Lepajõe ja Epp Rebane Haridus- ja Teadusministeeriumist, Tõnu Seil Kultuuriministeeriumist, Ants Veetõusme Eesti Akadeemilisest Spordiliidust ning Neinar Seli, Martti Raju ja Siim Sukles Eesti Olümpiakomiteest.