Venemaa dopinguskandaal paisub: WADA-l on tõendeid üle 100 patuse venelase kohta

 (37)
Jevgeni Ustjugov on IBU teatel patuste sportlaste seas.
Jevgeni Ustjugov on IBU teatel patuste sportlaste seas.Foto: Sharifulin Valery, ITAR-TASS/Scanpix

Venemaaga seotud dopinguskandaal on taas hoogu juurde saamas. Rahvusvahelise Antidopinguagentuuri WADA president Craig Reedie tõdes, et neil on üle 100 tugeva juhtumi seoses Venemaa sportlastega.

WADA ekspredid on kontrollinud Moskvas asuva Venemaa Antidopinguagentuuri RUSADA andmebaasi ja sealt on leitud väga huvitavat infot, kirjutab The Washington Post.

„Kogume andmeid ainult kahtlaste juhtumite kohta,“ teatas Reedie, kelle sõnul on nad saanud infot üle 100 sportlase kohta, keda nad kahtlusvad dopingu kasutamises.

Venemaalt saadavad andmed ulatuvad tänapäevast kuni 2015. aastani. Reedie sõnul võib petturite arv olla veelgi suurem. Esimesed patused loodetakse nimepidi avalikkuse ette tuua juba sel aastal. WADA teatel on venelased antud ajavahemikus regulaarselt dopingujuhtumeid kinni mätsinud.

RUSADA liikmelisus peatati WADA-s 2015. aastal. Nüüd viidigi WADA poolt läbi rutiinset kontrolli, et selgitada välja, kuidas on vahepeal seal tööd tehtud.

Rahvusvahelise Laskesuusaliidu IBU teatel on antud 100 patustaja seas laskesuusatamise olümpiavõitjad Jevgeni Ustjugov ja Svetlana Sleptsova.