Viljandi ja Värska Originaali esimese ringi kohtumine lõppes Põlvas viigiliselt 27:27. Seekord jagus võrdset mängu 20 minutit. Siis tegid viljandlased 10:9 eduseisul 7:3 vahespurdi ning võitsid poolaja 17:12. Pärast pausi hoidsid võõrustajad vahet ja teenisid võidu 33:23. Viljandi resultatiivseim oli Ott Varik kümne ja Värska Originaalil Alvar Tint seitsme tabamusega.

Viljandi kasuks üheksa väravat visanud Kristo Voika sõnul välditi nüüd Värska Originaali vastu avaringis tehtud viga. „Toona lasime jala sirgu, seekord mitte,“ ütles Voika ja põhjendas seekordset võrdset algust. „Me ei saanud enda kaitset kohe pidama. Kui selle korda saime, siis tegime kiirrünnakute pealt vahe sisse.“

Mullune pronks Viljandi hoiab ka tänavu kolmandat kohta, ent Eesti suurtelt klubidelt pole nad punkte võtnud. „Meie mängupilt läheb üha paremaks,“ tõdes Voika. „Nüüd tahaks ka eeldatavamalt tugevamaid võita.“

Värska Originaali mängija Raiko Rudissaare hinnangul sai neile saatuslikuks avapoolaja lõpp ning teise algus. „Tegime poolaja lõpus pallikaotuse ja selle asemel, et minna puhkama kolmeväravalises kaotuseseisus, oli vahe viis tabamust,“ meenutas Rudissaar. „Teise poolaja alguses ei saanud me üldse jalgu alla. Põhjuseid tuleb otsida sellest, et meie koosseis on noor ja võrdväärseid vahetusi pole võtta. Seetõttu mäng kõigub.“

Värska Originaal võitleb esimese ringi järel koos Aruküla SK ja SK Tapaga viienda koha eest. „Nemad ongi meie põhikonkurendid,“ hindas Rudissaar. „Praegu liigub meie vormikõver aga alla. Varsti tuleb paus, kus saame jõudu treenida. Füüsist peamegi üleüldiselt edasi arendama, et kõik mängud lõpuni vastu pidada.“

Täiseduga jätkav Põlva Serviti ei vääratanud seegi kord. Aruküla vastu mindi kodus 6:0 juhtima, võideti avapoolaeg 28:8 ja kogu mäng 49:18. Henri Hiiend ja Mihkel Muld tõid Servitile üheksa ning Andre Sild Arukülale seitse väravat.

Kolmanda järjestikuse võidu teenis aga Viimsi/Tööriistamarket, olles kodus 32:28 üle Tapast. Mäng algas tasavägiselt ja esimese poolaja keskel särasid tablool viiginumbrid 7:7. Siis viskasid võõrustajad neli väravat järjest ning hoidsid taolist vahet poolajavileni – puhkama mindi Viimsi/Tööriistamarketi 16:12 eduseisul. Teine poolaeg kulges väljakuperemeeste dikteerimisel, kes võtsidki neljaväravalise võidu. Viimsi/Tööriistamarketi resultatiivseim oli Jürgen Rooba 11 ja Tapal Kamar Lees üheksa tabamusega.

Meistriliiga järgmises voorus kohtuvad Aruküla – HC Kehra/Daisy (11.12., kell 18.30), Tapa – Viljandi (11.12., kell 19.00) ja Värska Originaal – Põlva Serviti (12.12., kell 19.00).