Vaid kaheksa mängijaga karikamängule sõitnud Aruküla kinkis Kehrale kerge võidu


Eesti käsipalli meistriliiga 1. finaalmäng Põlva Serviti - Kehra
Foto: Anni Õnneleid

HC Kehra/Horizon Pulp&Paper alistas Eesti käsipalli karikavõistluste veerandfinaali korduskohtumises kodusaalis Aruküla/Audentese kindlalt 33:22 (15:11) ja jõudis kolmanda meeskonnana finaalnelikusse. Kahe mängu kokkuvõttes jäi kümnekordne karikavõitja peale 74:47.

Kehralased ühinesid HC Viimsi/Tööriistamarketi ja Viljandi HC-ga, kes pidid edasipääsuks oluliselt enam vaeva nägema, olgugi et esiliigaklubide vastu.

Kehral oli avakohtumisest kaasas turvaline 16-väravaline edu ning Aruküla sõitis matšile vaid kaheksa mängijaga. Kusjuures puudusid kõik kogenumad mehed ja ka meeskonna põhipommitaja Timo Raukas.

Neist tõsiasjadest hoolimata ei läinud noored – külaliste keskmine vanus oli 16,8 – platsile kaotama. Enamuse avapoolajast hoiti seisu pingelisena ja ehkki võõrustajad rebisid paaril korral kolme väravaga ette, vähendasid Aruküla/Audentese poisid jälle vahe minimaalseks. Alles poolaja lõpuminuteil viskas Kehra mitu vastuseta väravat ja läks pausile 15:11 eduseisus.

Teisel pooltunnil käristas kodumeeskond aga vahe kiirelt seitsmeväravaliseks ja mängu enam käest ei andnud. Vaikselt kasvatati edu kogu poolaja vältel ning lõpuks saadi kindel 33:22 võit. Dmõtro Jankovski ja Antti Rogenbaum viskasid võitjatele 6, Markus Oliver Mädo ja Mihkel Kalvet kaotajatele 5 väravat.

Meeskonnad kohtuvad Kehras uuesti juba kolmapäeval Eesti meistriliiga raames.

Seotud lood:

Järgmised mängud Eesti karikavõistluste veerandfinaalides:

15.11. Kell 18.45 HC Tallinn – Põlva Serviti
17.11. Kell 19.00 Põlva Serviti – HC Tallinn