Tõnis Kase võitis teistkordselt käsipalli meistriliiga kuu parima tiitli


Jaanuarikuu meistriliiga parim mängija Tõnis Kase auhinnaga
Jaanuarikuu meistriliiga parim mängija Tõnis Kase auhinnagaFoto: EKL

Neljandat korda välja antud käsipalli meistriliiga kuu parima mängija tiitel läks jaanuari eest Põlva Coopi pallurile Tõnis Kasele. 20-aastane mängujuht pärjati parimaks teistkordselt, olles auhinna saanud ka septembri- ja oktoobrikuu kokkuvõttes.

Sügisel Eesti Käsipalliliidu poolt ellukutsutud uue algatuse juures teevad kuu parima valiku meistriliiga klubide peatreenerid, kes igal mängul märgivad vastasmeeskonna kaks paremat pallurit. Jaanuaris kogus Kase 22 punkti, edestades kahe silmaga Dmõtro Jankovskit HC Kehra/Horizon Pulp&Paperist, Markus Viitkarit HC Tallinnast ja Hendrik Varulit Põlva Servitist.

"See tuli küll üllatusena, aga ju siis vastaste treenerid pidasid mu esitusi piisavalt stabiilseks," sõnas jaanuaris koos Coopiga pääsu Eesti meistriliiga vaheturniiri esinelikusse kindlustanud Kase. "Mängupilt oli meil tervikuna päris hea ja kõik kohtumised tulid hästi välja, ehkki Viimsi vastu tahtnuks võita."

Coop mängis jaanuaris tõusvas joones. Aasta avamängus jäädi 32:36 alla Kehrale, ehkki Kase kõmmutas liigaliidri võrku üheksa palli. Nädal hiljem tehti võõrsil 30:30 viik HC Viimsi/Tööriistamarketiga ning kuu viimasel päeval alistati kodus 30:27 Viljandi HC. Neis kohtumistes viskas Kase vastavalt kuus ja kaheksa väravat.

Lisaks sai kuu algul 20. sünnipäeva tähistanud pallur mänguaega Serviti ridades Balti liigas. "Seal on ikka väga tugevad vastased ja tõsiasi, et saan nii kõrgel tasemel mängida, paneb veel rohkem pingutama. Balti liigas tehakse kõike kiiremini ja rumalaid otsuseid ei tohi lubada, sest neid vastased nii lihtsalt ei andesta," arvas Kase.

Seotud lood:

"Teist aastat järjest põhiturniiril esinelikusse jõudmine on hea, aga eks me ikka mõtle ja unista medalitest," tunnistas Kase Serviti duubelmeeskonna Coopi ambitsioone. "Esikolmik tundub muidugi klassi võrra parem ja me peaks kõvasti üllatama, et nii kaugele jõuda. Aga eesmärgid peavadki kõrged olema."

Coop on hooaja jooksul Servitisse andnud juba Alfred Timmo ja Mathias Rebase, aga Kase eelistab rohkemat mänguaega Põlva teises koosseisus. "Pigem pean praegusel hetkel seda tähtsamaks. Eks iga asi tule omal ajal, nii et olen Alfredi ja Mathiase üle rõõmus, aga ei kadesta neid," muigas meistriliiga snaiprite tabelis 73 tabamusega kolmandal kohal olev Coopi mängujuht.