Saksamaa ridades on maailma- ja Euroopa meistrid
Jaanuaris toimunud EM-finaalturniiri lõpetas Saksamaa viienda kohaga, aasta varem jäädi MM-il esimesena medalita. Viimane suurvõistluste medal pärineb kolmekordsel maailma- ja kahekordsel Euroopa meistril 2016. aasta olümpiamängudelt, mil Rio de Janeiros pjedestaali kolmandale astmele tõusti. Tänases koondises on nii 2007. aasta maailmameister Johannes Bitteri näol, aga ka viis 2016. aasta Euroopa meistrit.
Kui täiskasvanute seas pole omavahel kohtutud, siis 2006. aasta noorte EM-finaalturniiril Tallinnas jäi Eesti 33:38 alla. Sakslaste ridades mängisid siis nii Tobias Reichmann, Patrick Wiencek kui ka Kai Häfner. Kalmer Mustingu juhendamisel esindasid Eestit näiteks Mait Patrail, Henri Sillaste, Sten Toomla, Taavi Tibar ja Jürgen Lepasson, ent teistkordselt Tallinnas sakslaste vastu ei mängi neist keegi.
Saksamaa alustas EM-valikturniiri teisipäeval Düsseldorfis, kui külla sõitnud Bosnia ja Hertsegoviina sai kokku vaid 11 pallurit, aga võitles mehiselt. Külalised juhtisid poolajaks 13:9, kuid siis pääses sakslaste pikem pink ja kvaliteet maksvusele ning võeti 25:21 võit. Jaanuarikuisel EM-il parimaks kaitsemängijaks valitud Hendrik Pekeler viskas viis väravat.
Pühapäevasel valikmängul Tallinnas mõistavad õigust Leedu kohtunikud Povilas Petrušis ja Tomas Barysas ning EHF-i delegaadina toimib Kalev Ventsli. EM-valikturniiri 2. alagrupis võõrustab Bosnia ja Hertsegoviina samal päeval Bugojnos Austriat.
Saksamaa koondis EM-valikmänguks: Johannes Bitter (TVB 1898 Stuttgart), Tobias Reichmann, Timo Kastening, Julius Kühn, Kai Häfner, Finn Lemke (kõik MT Melsungen), Till Klimpke (HSG Wetzlar), Uwe Gensheimer (Rhein-Neckar Löwen), Marcel Schiller, Sebastian Heymann (mõl Göppingeni Frisch Auf), Hendrik Pekeler, Patrick Wiencek (mõl THW Kiel), Juri Knorr (TSV GWD Minden), Marian Michalczik, Paul Drux (mõl Berliini Füchse) ja Franz Semper (SG Flensburg-Handewitt). Peatreener Alfred Gislason, abitreener Erik Wudtke.