Viimsi/Tööriistamarket oli tänavu Viljandile kaks korda juba kaotanud. Nüüd Viimsis toimunud kolmanda ringi kohtumises haarati aga kohe mänguohjad ja juhiti vaheajaks 14:12. Teise poolaja keskel pääsesid külalised ette 19:18, aga siis viskasid võõrustajad kolm väravat järjest ning võitsid lõpuks 26:25. Ilma oma liidri Jürgen Roobata mänginud Viimsi/Tööriistamarketi resultatiivseim oli Harri Oberg seitsme ja Viljandil Kristo Voika 13 tabamusega.

Viimsi/Tööriistamarketi kasuks viis väravat visanud Tarmo Ulla meelest võis nende võitu kõrvalt vaadates üllatuseks pidada, kuid ta enda arvates see siiski suur sensatsioon ei olnud. „Arvestades tabeliseisu, siis oli tegemist üllatusega, aga meie uskusime endasse kogu aeg,“ lausus Ulla. „Tegime hea ja küpse mängu.“

Ulla sõnul tõi Viimsi/Tööriistamarketile edu tark tegutsemine. „Me suutsime mängida tasakaalukalt ja meeskondlikult,“ lisas ta. „Otsisime oma võimalusi, ega tormanud niisama. Väravaid tuli igalt poolt, eriti väärib märkimist Mattis Rätsepa tegutsemine joonel ja Rasmus Petersoni mäng. Samuti sai Oberg filigraanselt hakkama Rooba asendamisega.“

Viljandi seekordne skooritegemine jäi liialt Voika õlule, kes viskas rohkem kui pooled meeskonna väravatest. Seda oli näha eriti teisel poolajal, kus Voika arvele kanti Viljandi 13-st tabamusest koguni üheksa. Voikale seekord Viljandi poolelt võrdväärset partnerit ei olnud, sest resultatiivsuselt järgmised mehed suutsid visata vaid kolm väravat. „Pidin viskamise enda peale võtma, sest meeskonnakaaslased olid ebakindlad,“ lausus Voika ning tõi välja veel ühe kaotuse põhjuse. „Me ei saanud kaitset pidama ja sellest kõik hädad algasidki.“

Lisaks sellele tunnistas Voika, et mänguks häälestatus oleks võinud parem olla. „Turniiritabelis olime Viimsist üheksa punktiga ees ja eks see ka natuke uinutas,“ tõdes Voika. „Aga oli ju teada, et me ei suuda koguaeg hoos olla. Aasta alguse mängud tulid meil hästi välja, kuid viimased kohtumised Tapa ja Viimsiga tõid meid maa peale tagasi.“

Tabelijuht Serviti jätkas võidukäiku Tapal, kus alistati väljakuperemeeste esindus 39:21. Avapoolaja järel 19:9 juhtinud põlvalaste resultatiivseim oli Ardo Puna seitsme ning Tapal Siimo Tänavots ja Aleksander Oganezov võrdselt kuue tabamusega.

Teisel kohal olev Kehra/Daisy läks võõrsil Värska Originaali vastu poolajavileks juhtima 19:11 ning võitis 39:25. Kaupo Liiva tõi Kehra/Daisyle seitse ja Mihkel Tamm Värska Originaalile kuus väravat.

Meistriliiga järgmises voorus kohtuvad Aruküla – Värska Originaal (09.02., kell 14.00), Kehra/Daisy – Tapa (10.02., kell 18.00) ja Põlva Serviti – Viimsi/Tööriistamarket (11.02., kell 19.00).