Laupäeval Visokos toimunud mängu eel olid mõlemal meeskonnal reaalsed võimalused alagrupis kahe parema hulka jõudmiseks, mis tagaks koha Serbias toimuvaks finaalturniiriks. Kolme vooru järel juhtis gruppi Ungari kuue punktiga, järgnesid Makedoonia kolme, Eesti kahe ning Bosnia ja Hertsegoviina ühe silmaga. Seega vajasid mõlemad meeskonnad laupäeval võitu kui õhku.

Õhku aga Visoko sigaretivingu täis saalis praktiliselt polnud. See ei seganud Eesti peatreener Kalmer Mustingu poolt algrivistuses väljakule saadetud Mikk Pinnoneni, Mait Patraili, Mario Karuset, Jaan Kauget, Janar Mäge, Kristjan Muugat ja väravavaht Marius Aleksejevit unelmate algust tegemast. Bosnialaste esimese rünnaku Aleksejev tõrjus, seejärel viis Mägi Eesti juhtima. Bosnia ja Hertsegoviina viigistas, kuid Pinnoneni, Patraili ning Muuga väravatest olid eestlased seitsmendaks minutiks 4:1 juhtimas. Seis kasvas kiiresti, sest kaheksa minutit hiljem oli Eesti edu 8:2. Siis läks Eestil raskeks. Bosnia ja Hertsegoviina värava nõelus kinni FC Barcelona puurilukk Danijel Saric, kelle ennastsalgava tegutsemise tagajärjel vähendasid võõrustajad poolajavileks kaotusseisu 9:11-le.

Teise poolaja alguses jätkus Sarici šõu ning Bosnia ja Hertsegoviina pääses 37. minutil esmakordselt juhtima 14:13. Publiku meeletu ergutuskisa saatel suurendati eduseis 17:13-le ja tundus, et mäng on tehtud. Siis lõi Musting jokkeri lauale, saates Janis Selge väljakule vägesid juhtima. Eestlaste väravapõua lõpetas Pinnonen, kohe seejärel vormistas Liiva Martin Johannsoni realiseerimata jäänud kiirrünnaku väravaks ning taas skoori teinud Pinnonen vähendas eestlaste kaotusseisu minimaalseks. Bosnialased juhtisid viimast korda kahe väravaga seisul 19:17, mille järel Järve ja Johannson viigistasid. Väljakuperemehed läksid 20:19 ette, aga hakkasid siis rünnakul tegutsema liiga ettevaatlikult. Järve tabav 7-meetri karistusvise ja Patraili resultatiivne rünnak viisid Eesti juhtima, lisaks tegi väravasuul häid tõrjeid Eston Varusk. Viimase minuti alguses bosnialased veel viigistasid, aga 30 sekundit enne lõpuvilet viis Patrail külalised juhtima. Väljakuperemeestel jäi võimalus seis tasakaalustada, kuid otsustaval hetkel pudistati pall ja Muuga viimistles kiirrünnakust Eesti 23:21 võidunumbrid.

Eesti väravaviskajad: Mait Patrail 6, Mikk Pinnonen 4, Kristjan Muuga 3, Kaupo Liiva 3, Kristo Järve 3, Janar Mägi 2, Dener Jaanimaa 1, Martin Johannson 1.

Võit tõstis Eesti alagrupis teiseks 4 punktiga. Ungaril on liidrina 6, Makedoonial 3 ning Bosnia ja Hertsegoviinal 1 punkt. Ungari ja Makedoonia, kellel on Eestist mäng vähem peetud, kohtuvad homme omavahel Ungaris.

Eesti jätkab 2012. aasta Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsioonimänge juunis,kui kohtutakse kodus Makedoonia ja võõrsil Ungariga. Alagrupist pääseb edasi kaks paremat.

Mängu käik:

Bosnia ja Hertsegoviina - Eesti 21:23 (9:11)

2. poolaeg:

Mäng on lõppenud. Eesti sai tähtsa võidu!

21:23. Muugalt värav.

21:22: Patrail viib Eesti ette!

21:21. Patrail viigistab.

21:20.

20:20. Viik Järve karistusviskest! 54 minutit mängitud.

20:19.

19:19. Johannson viigistab!

19:18. Järve seitsme meetri karistusvise.

19:17.

18:17. Patrail vähendab vahet.

18:16.

17:16. Pinnonen vähendab vahe ühele väravale. 48. minutit mängitud.

17:15. Liivalt värav.

17:14. Pinnonen lõpetab eestlaste kuiva seeria.

17:13. Eesti on suures mõõnas. Kaotusseis juba neli väravat!

16:13.

15:13. Eesti on seitse minutit kuival ja Bosnia pääseb kahe väravaga juhtima. 42 minutit mängitud.

14:13. Bosnia läheb esmakordselt juhtima.

13:13. 36. minutiks jõuab kodumeeskond uuesti viigini.

12:13. Patraililt värav.

12:12. Bosnialt kolmas värav järjest ja tablool viik.

11:12.

10:12.

9:12. Mägi viskab värava.

1. poolaeg:

9:11. Avapoolaeg on lõppenud Eesti kaheväravalises eduseisus.

8:11. Järve karistusviskest värav.

8:10. Bosnia tabamus.

7:10. Muuga teeb skoori.

7:9. 24 minutit mängitud ja Bosnia on jõudnud kahe värava kaugusele.

6:9. Bosnia vähendab vahet.

5:9. 18. minutit mängitud, Eesti edu neli väravat.

4:9. Liivalt värav.

4:8. Bosnialased viskavad teise värava järjest.

3:8. Bosnialt värav.

2:8. Liivalt värav.

2:7. Eesti on alustanud väga võimsalt. Pinnonen viib eestlased 12. minutiks juba viie värava juhtima!

2:6. Jaanimaalt värav.

2:5. Patraililt mängu teine värav.

2:4. Bosnia vähendab kaotusseisu.

1:4. Muugalt värav.

1:3. Mait Patrail kasvatab Eesti edunumbreid. Seitse minutit mängitud.

1:2. Pinnonen viskab värava ja viib Eesti uuesti juhtima.

1:1. Bosnialased viigistavad.

0:1. Mägi avab mänguskoori.

-----------------

Esimese ringi ehk kolme vooru järel on Ungaril turniiritabelis kuus, Makedoonial kolm, Eestil kaks ning Bosnia ja Hertsegoviinal üks punkt. 2012. aastal Serbias toimuvale finaalturniirile pääseb kaks paremat meeskonda.

Koondise kapteni Marius Aleksejevi sõnul on eelseisva matši tähtsust võimatu ülehinnata. „Tänane mäng on murdepunktiks,“ ütles puurilukk Delfile. „Kui võidame, siis saame ka edaspidi rääkida edasipääsuvõimalustest.“