Serviti võib esmaspäeval tiitlite arvult Kehra kõrvale tõusta


Viljandi HC - Põlva Serviti
Viljandi HC - Põlva ServitiFoto: Anni Õnneleid

Põlva Serviti käsipalliklubi võib esmaspäeval kodusaalis kindlustada klubi ajaloo 11. Eesti meistritiitli, millega nad tõuseks tiitlite arvult Kehra kõrvale. Kullaseeria kolmas kohtumine esimest korda nii kaugele jõudnud Viljandi HC-ga algab kell 19.00.

9.05 (kell 19:00) Mesikäpa Hall: Põlva Serviti - Viljandi HC
Omavahelised mängud:
Põhiturniiril: 28:29, 37:24, 33:25
Vaheturniiril: 25:26, 26:29
Finaalseerias: 27:18, 26:23

Põlva Serviti mängumees Kristjan Muuga sõnas, et põlvakad lähevad kolmandale finaalmängule enesekindlalt, kuid üritavad vältida vastase alahindamist. "Tuleb hästi mängida, siis tuleb ehk võit ära ka," ütles Muuga ja lisas, et kui kaitse ja eriti väravavaht on Serviti jaoks senistes finaalmängudes trumbid olnud, siis positsioonirünnakut annab veel parandada. "Lihtsaid pallikaotusi tuleb samuti vältida."

Muugal oli hea meel, et eelmises finaalkohtumises suutis Serviti päris korralikult lappida vigastada saanud Ardo Punast tekkinud auku. "Ardo vigastus mõjutab meie rünnakut päris palju, aga eelmises mängus asendasid leegionärid teda hästi. Tänu neile saime teisel poolajal palju olulisi väravaid."

Viljandi väravavaht Rasmus Ots ütles, et 0:2 kaotusseis ei tekita viljandlastes lootusetust. "Kõik on selle taga kinni, et me ei ole oma mängu käima saanud. Kui me ei suuda kuue meetri palli väravasse visata, siis ei ole midagi teha," ohkas Ots. "Poolfinaalmängud Kehra ja finaalmängud Servitiga on meie poolt kahjuks olnud seni kui öö ja päev."

Seotud lood:

Ots nõustus Viljandi peatreeneri Marko Koksi tõdemusega, et esimest finaalseeriat mängiv meeskond pole seni suutnud finaalipinget maha raputada. "Esimese finaalseeria puhul on see vist paratamatu. Konkreetselt pinget ei tunnetagi, aga kui mängima lähed, siis saad ikka aru, et midagi on teistmoodi."

Ots lisas, et finaaliärevusest on üritatud meeskonna koosolekuruumis jagu saada, kuid lõppude lõpuks peab iga mängija ise oma vaimuga hakkama saama. "Kõik elavad pinget ju erinevalt läbi. Ühist abi on siin väga raske anda."

Teisipäeval lõpeb Kehra spordihoones pronksiseeria, mis on HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi ja Viimsi/Tööriistamarketi vahel 1:1 viigis. Medalit ihkavad mõlemad, sest Viimsi on kahel viimasel hooajal pidanud leppima 4. kohaga ja Kehra jäi viimati Eesti meistrivõistlustel medalita 1992. aastal!

10.05 (kell 19.00) Kehra spordihoone: HC Kehra/Horizon Pulp&Paper - Viimsi/Tööriistamarket
Omavahelised mängud:
Põhiturniiril: 37:26, 30:25, 33:28
Vaheturniiril: 29:26, 26:28
Pronksiseerias: 38:35, 32:33

Kehra mängija Antti Rogenbaum oli pettunud, et tema meeskonnal ei õnnestunud laupäeval veel pronksiseeriat lõpetada. "Eksisime liiga palju lihtsates olukordades. Mängu lõpufaasis saime Uku-Tanel Laastu tabamuste toel mängu käima ja tulime Viimsile lähemale, aga lasime kohe endale lihtsaid väravaid vastu visata. Kaitse oli ikka suhteliselt nõrk."

Viimsi mängija ja treener Siim Pinnonen tundis, et teises pronksimängus oli Viimsi häälestatus hoopis parem kui seeria avakohtumises. "Tegime küll pallikaotusi, aga üldiselt oli kindel tunne mängida," ütles Pinnonen ja lisas, et Viimsi mängus on veel varu. "Tuleb vältida pallikaotusi ja kuue meetri pealt visked väravasse saada."

Viimsil on võimalik Kehra 24-aastase vaheaja järel Eesti meistrivõistlustel medalita jätta. Pinnonen sõnas, et tunnetas seeria teises mängus konkurentide ridades kerget väsimust. "See on ka loogiline, sest me saame palju rohkem vahetusi teda kui nemad. Tuleb Kehra meestele muidugi au anda. Mõned neist rassisid peaaegu 60 minutit."

Rogenbaum vastas Pinnonenile, et hooaja sellises faasis väsimus enam suurt rolli ei oma. "Aga loomulikult on selge, et kõik ootavad hooaja lõppu. Peame kaks päeva veel pingutama: esmaspäeval teeme trenni ja teisipäeval tuleb mäng ära võtta!"