Serviti sai Balti Liigas võidu, Kehra kaotuse


Käsipall, Serviti-Kehra
Foto: Andres Putting

Käsipalli Balti Liigas mängiti sel nädalavahetusel järjekordne voor, kusjuures mõlemad Eesti klubid kasutasid koduseinte toetust. Liiga liider Põlva Serviti alistas Riia Celtnieks/LSPA 37:24 (19:11).


Nelja parema finaalturniirile pääsemiseks hädasti punkte vajav HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ei suutnud koduväljakul aga tabeliseisu parandada, kaotades Riihimäe Cocksile 20:27 (10:12).

Serviti jätkab liidrina, olles kogunud 18 punkti (10 mängust), Minski SKA-l on 16 (10) ja Cocksil 14 (9). Kehralased on hetkel seitsmendal astmel 5 punktiga (8 mängust).

Tasavägise alguse järel tegi Serviti 7:0 spurdi ning valitses kohtumist lõunanaabrite vastu lõpuni. Poolajaks oli edu kaheksaväravaline ning lõpuvileks särasid tablool 37:24 võidunumbrid. Ardo Puna oli põlvalaste resultatiivseim 9 väravaga, Henri Hiiend lisas 5, Kristjan Muuga, Raido Peedomaa ja Pavel Turajev 4, Henri Sillaste 3, Priit Jõks, Tauri Volt ja Gražvydas Sereicikas 2 ning Siivo Sokk ja Indrek Neeme 1 värava.

HC Kehra/Horizon Pulp&Paper juhtis küll 4:1, andis siis ohjad aga põhjanaabritele ning poolajavileks oldi taga 10:12. Kui teise pooltunni algul tegi Cocks veel 8:2 vahespurdi, oli mängusaatus otsustatud. Cocks sai tabelisse seitsmenda võidu, Kehra viienda kaotuse kahe võidu ja ühe viigi kõrvale. Soome klubi alistas kahekordse Balti Liiga võitjameeskonna tänavu mõlemas põhiturniiri kohtumises.

Seotud lood:

Võõrustajate poolel olid täpseima käega võõrleegionärid Viktor Skrypak ja David Milorodovic 4 väravaga, Marko Slastinovski ja Uku-Tanel Laast lisasid 3, Rando-Juku Sirkas ja Jürgen Rooba 2 ning Indrek Normak ja Indrek Napsep 1 värava. Soomlastest säras Teemu Tamminen 9 tabamusega. Käe said valgeks ka kõik Cocksi eestlasest väljakumängijad: Kristo Voika ja Kristo Järve viskasid 3, Antti Rogenbaum 2 ja Ahti Rogenbaum 1 värava.

Laupäeval peeti samuti kaks mängu, millest esimeses alistas tiitlikaitsja Minski SKA kodus suurte raskustega koduse konkurendi Bresti HC Meškovi 24:22 (11:14). Palju ühepoolsemalt kulges kohtumine Klaipedas, kus kohalik Dragunas sai kindla 43:27 (21:10) võidu tabeli punase laterna Minski HC Vitjazi üle.