Põlva Serviti pääses Balti liigas finaali!

Käsipalli kolmas finaalmäng Põlvas
Käsipall PõlvasFoto: Marko Jakobi

Põlvas Mesikäpa hallis toimuval Balti käsipalliliiga finaalturniiril jõudis kodupubliku rõõmuks esimesena finaali Põlva Serviti, alistades poolfinaalis valgevenelaste Bresti Meškovi 37:30.

Suureskoorilises mängus sai Serviti kiirelt paariväravalise edu ja hoidis seda kuni 20. minutini, kuniks Meškov 13:13 viigini jõudis ja varsti ka ette läks. Viis sekundit enne poolajavilet viskas Meškovi horvaadist leegionär David Milicevic Valgevene klubi vaheajaks 19:18 eduseisu.

Teise poolaja algul viis Raido Peedomaa väga olulise viskega vähemuses mänginud Serviti omakorda 20:19 ette. Järgnes paar tähtsat väravat Ardo Punalt ja kodumeeskond hakkas vaikselt eest libisema. Lõpuvile kõlades särasid tablool Serviti 37:30 võidunumbrid.

Põlvalaste parimana viskas Ardo Puna 11 väravat. Veel said käe valgeks Raido Peedomaa ja Pavel Turajev 6, Andreas Rikken ja Gražvydas Sereicikas 4, Kristjan Muuga 3 ning Tõnu Jõks, Henri Sillaste ja Henri Hiiend 1 väravaga. Vastastest oli täpseim Oleg Astrashapkin 8 tabamusega.

Teises tänases poolfinaalis alistas Minski SKA 31:25 Riihimäe Cocksi.