Põlva Serviti murdis käsipalli meistrivõistlustel finaali


Käsipall Viljandi HC JA Põlva Serviti
Viljandi HC - Põlva ServitiFoto: Kenno Soo

Eesti meeste käsipalli meistrivõistluste esimene finalist on Põlva Serviti, kes alistas viimaseks jäänud poolfinaalkohtumises kodusaalis Viljandi HC 27:25 ja võitis seeria mängudega 3:0.

Avapoolaja 13:11 võitnud Serviti lasi teisel poolajal Viljandi 17:17 viigiseisule, kuid vastas mõtlemisaja järel 5:0 spurdiga. Viljandi jõudis veel kahe värava kaugusele, kuid Roman Aizatullovi kaks väravat tegid kaks minutit enne lõppu seisuks 27:23. Kuigi Raiko Roosna ja Madis Parik vähendasid veel vahe kahele tabamusele, jäi Viljandi jaoks sellest väheks.

"Mul on väga hea meel, et pääsesime seerias kolme mänguga. Esimene mäng oli pisut lihtsam, aga järgmised kaks olid väga võrdsed," kommenteeris Serviti peatreener Kalmer Musting kohtumise järel.

Viljandi peatreeneri Marko Koksi sõnul jäi poolfinaalseerias võit saavutamata seetõttu, et mulkidel oli rammu Põlvaga võrreldes vähem. "Põlval on pikem pink. Neil oli võimalik rotatsiooni rohkem mängijaid kaasata."

Serviti kasuks viskasid Henri Sillaste kuus ning Roman Aizatullov ja Anatoli Chezlov viis väravat. Viljandi poolel oli üleplatsimees Kristo Voika kümne väravaga, Sten Maasalu lisas kuus tabamust.

Teises poolfinaalseerias juhib HC Kehra/Horizon Pulp&Paper Viimsi/Tööriistamarketi vastu 2:1. Seeria neljas mäng peetakse kolmapäeval kell 19.30 Viimsis.