Põlva Coop ja HC Tallinn haarasid veerandfinaalides edu


Tõnis Kase (palliga) viskas üheksa väravat ning viis Põlva Coopi veerandfinaalis Viljandi HC vastu juhtima.
Tõnis Kase (palliga) viskas üheksa väravat ning viis Põlva Coopi veerandfinaalis Viljandi HC vastu juhtima. Foto: Helin Potter

Meeste käsipalli meistriliigas alustati kolmapäeva õhtul veerandfinaalidega. Kahe võiduni peetavates seeriates startisid paremini kodus mänginud ja põhihooaja vastasest kõrgemal lõpetanud meeskonnad – HC Tallinn alistas SK Tapa 39:16 (21:8) ja Põlva Coop oli 33:23 (18:8) üle Viljandi HC-st. Teised kohtumised peetakse reedel ja kolmandad vajadusel esmaspäeval.

Viiel viimasel hooajal medalikolmikusse jõudnud Viljandi peatreener Marko Koks rääkis juba kohtumise eel koosseisumuredest ning Põlvasse sõidetigi vaid seitsme väljakumängijaga, kelle hulgas sõrmevigastusega Mark Lõpp. Coop sai kokku pea parima võimaliku koosseisu, pärast mitmekuulist pausi naasis rivvi ka kogenud võtmemängija Priit Jõks.

Algul tuli väravaid visalt ja tosinaminutilise mängu järel juhtis Coop 4:2. Kaks minutit hiljem vähendas Sergei Rodjukov vahe minimaalseks, 5:4, ent järgmised viis väravat viskas Coop ja sai juba 10:4 eduseisu. See hakkas vaikselt, aga kindlalt kasvama ning pärast Tõnis Kase kaht väravat viimasel minutil, juhtis Coop vaheajaks 18:8.

Viljandi alustas isukalt tagaajamist, mitu korda tabas Volodimir Maslak, väravaid tuli teisteltki. Kase täpne karistusvise taastas küll 35. minutil kümneväravalise edu, 21:11, kuid siis tegid mulgid 4:0 vahespurdi ja vahe oli veel vaid kuus. Lähemale põlvalased külalisi siiski ei lubanud, ehkki jäid 44. minutil punase kaardi tõttu ilma Andreas Rikkenist.

Seotud lood:

Vahe püsis üldjuhul kaheksa värava kandis ning lõpuminutitel kasvas uuesti kahekohalise numbrini – Coop võttis 33:23 võidu. Kase viskas võitjate kasuks üheksa, Priit Jõks seitse ja Markel Veiko viis väravat. Viljandil tabas Maslak kaheksa, Rodjukov ja Simon Drõgin neli korda.

Seoses VTB Ühisliiga korvpallimänguga pidi HC Tallinn kodumängu viima Raasiku spordihoonesse. Kui Coop – Viljandi kohtumine oli üllatavalt ühepoolne, siis veelgi võimsamalt esines Tallinn. Eesti rahvuskoondislane Robin Oberg alustas avaminutil, visates kuuenda mängijana sel hooajal täis sada liigaväravat.

Üheksandaks minutiks oli seis 4:2, kuid siis põgenesid pealinlased ostustavalt eest, juhtides pärast Uku-Tanel Laastu tabamust 14. minutil 8:2. Robert Hiiemaa ja Endrik Jaanis vähendasid veel korraks vahe neljale, ent Tallinn vastas 7:0 vahespurdiga! Tapa olukord muutus raskemakski, sest väravavaht Mikola Naum nägi 23. minutil enda ees punast kaarti.

Tallinn suutis hästi pidurdada meistriliiga parimat snaiprit Vahur Oolupit, kes jäi avapoolajal väravata. Vaheajavileks seadis Glinka tabamus tabloole numbrid 21:8. Tapa võitles teise pooltunni esimese kolmandiku hästi, hoides vähemalt vahet ning Marten Saar tegi 40. minutil seisuks 25:13.
Ilmselt ei osanud keegi oodata, et see jääb tapalaste viimaseks tabamuseks järgmise 13 minuti jooksul! Tallinna peatreener Jüri Lepp andis mänguaega kõigile ning hästi hakkasid tabama Marek Karu, Enrico Anton ja oma kasvatajaklubi vastu mänginud Sander Sven Annula. 52. minutil tuli Antoni väravast 33:13.

Lõpuminutitel kasvas vahe veelgi ja Tallinn võttis kindla võidu tulemusega 39:16. Võitjad skoorisid hämmastavalt võrdselt, sest koguni üheksa väljakumängijat sai kirja vähemalt kolm tabamust, neist Laast, Karu ja Markus Viitkar viis väravat. Tapal jäi Saare ja Raimond Himma arvele neli väravat.

Meistriliiga veerandfinaalide kalender:

19.04. 14:00 Viljandi HC – Põlva Coop (Viljandi spordihoones, mängude seis 0:1)
19.04. 19:00 SK Tapa – HC Tallinn (Tapa spordihoones, mängude seis 0:1)
Vajadusel:
22.04. 19:00 Põlva Coop – Viljandi HC (Mesikäpa hallis)
22.04. 19:00 HC Tallinn – SK Tapa (Kalevi spordihallis)