Peatreener Sivertsson: Jaanimaa ja Patrail on tõenäoliselt järgmisteks mängudeks rivis


Käsipalli EM-valikmäng: Eesti - Läti
Käsipalli EM-valikmäng: Eesti - LätiFoto: Madis Veltman

Eile toimunud Eesti Käsipalliliidu hooaja avaüritusel sai sõna ka Eesti meeste rahvuskoondise peatreener Tomas Sivertsson, kes kinnitas, et järgmisteks mängudeks peaks tagasi olema ka liidrid Mait Patrail ja Dener Jaanimaa.

Eesti koondis lõpetas teatavasti esimese valiktsükli uue treeneriga sel suvel ning Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsiooni turniiril jäädi alagrupis neljandaks Sloveenia, Läti ja Hollandi järel, kirjutab Käsipall24.ee. Nüüd kohtutakse esmalt oktoobri lõpul 2021. aasta maailmameistrivõistluste kvalifikatsiooni alagrupis Türgi ja Belgiaga ning teel 2022. aasta Euroopa meistrivõistlustele seisab ees mäng Luksemburgiga.

"Mait (Patrail) veedab hetkel Saksamaal enamus ajast kaitses ning mõne nädala jooksul pidi hakkama ka suuremat koormust rünnakul saama. Pidime temaga veel lähemal ajal suhtluses olema ning kui ta tunneb ennast hästi, siis liitub loomulikult ka Eesti koondisega," sõnas Sivertsson.

"Deneril (Jaanimaa) oli eelmised kaks hooaeg koormus väga suur ning mees mängis põhimõtteliselt 24 kuud järjest käsipalli. Tal ei olnud eelmiste koondiste kohtumiste eel lihtsalt piisavalt energiat, kuid nüüd on mees saanud natuke puhata ning oma patareid täis laadinud," lisas peatreener.

Refereeritud artikli täistekst portaalist Käsipall24.ee