MM-valiksarjal joon all | Eesti käsipallikoondis jäi Šveitsis häbisse

(36)
Käsipall Eesti-Šveits
Käsipall Eesti-ŠveitsFoto: Andres Putting

Eesti käsipallikoondis lõpetas maailmameistrivõistluste valiksarja Šveitsis suureskoorilise kaotusega. Winterthuris jäädi alla kohalikule rahvusmeeskonnale 21:39. Neli päeva tagasi kodupubliku ees olid Eesti kaotusnumbrid märksa viisakamad 22:26.

Eesti jäi laviini alla kohe avaminutitest peale. Mängitud oli vähem kui kuus minutit, kui Eesti koondise peatreener Rein Suvi oli sunnitud seisul 1:5 aja maha võtma. See aitas korraks vastaste hoogu pidurdada, aga õige pea läks masin taas täistuuridel tööle.

Poolaja kaotas Eesti 10:19 ja kogu mängu 18 väravalise vahega 21:39.

Vastaste resultatiivseim oli paremäär Maximilian Gerbl 7 väravaga. Eesti suurim skooritegija oli 5 väravaga Kristo Voika, 3 väravat said kirja Mikk Pinnonen, Mait Patrail, Karl Toom ja Jürgen Rooba.

Eelinfo:

Eesti Käsipalliliidu peasekretär Pirje Orasson vahendas alaliidu koduleheküljel muljeid kohapealt: "Zürich ja 30 kilomeetri kaugusel asuv Winterthur võtsid meid vastu pilvede ja 11 soojakraadiga. Tartu suurune linn on kahtlemata käsipallikants, kohalik Pfadi on tippklubi korralike saavutustega. Üle 2000 istekohaga saal peaks olema välja müüdud, aga oleme viimase aasta jooksul mänginud ka Kosovos, Türgis ja Bosnias, kus veelgi tulisem publik."

"Nagu meie peatreener Rein Suvi ütles, matemaatikaga me ei tegele, aga minult on siiski viimastel päevadel palju küsitud, et milliste parameetrite kohaselt lõppjärjestus paika pannakse. On tõesti võimalik, et kõik kolm meeskonda lõpetavad nelja punktiga. Siis vaadatakse esmalt üldist väravate vahet, mis Eestil hetkel kahjuks seitsmega miinuses.

Kui suudame selle suure võiduga Šveitsi üle plussi pöörata, läheb muidugi põnevamaks. Ja eks ole olemas ka imeväike võimalus, et alagrupimängude lõppedes on kõigil kolmel tiimil väravate vahe nullis – siis toimub võitja ja edasipääseja selgitamiseks Euroopa Käsipalliliidu korraldusel loos.

Pärast väikest viivitust Riias maandusime õnnelikult, poisid on väga heas meeleolus ning kui vaja, valmis kohe platsile tormama. Püssi pole keegi põõsasse visanud, pigem vastupidi. Ootangi meie meeskonnalt hingestatud ja emotsionaalset võitlust – väljakutsed on selleks, et neid vastu võtta ja neist jagu saada," lisas Orasson.

Käsipalli MM-valiksari Šveits - Eesti
Kohtumine lõppes. Šveits teenis seljavõidu 39:21!
Poolteist minutit minna ja seis 38:20. Täna tuleb silmad maha lüüa.
Dener Jaanimaa teenis 2-minutilise karistuse. Puhas frustratsioon.
Eesti koondise liidrid Patrail ja Jaanimaa on suutnud kahepeale kokku visata vaid 2 väravat (Patrail 2/6, Jaanimaa 0/5).
Mängitud teisest poolajast 21 minutit ja seis 32:16.
Šveitsile 2-minutiline karistus, mängime ülekaalus. Seis 29:16.
Numbrid kisuvad üha nukramaks, Eesti taga juba enam kui poolega 14:29.
Kristo Voika tõusis 4 väravaga Eesti koondise resultatiivseimaks. Mängu algul üsna kiiret kolm väravat kirja saanud Mikk Pinnonen pole teisel poolajal üldse väljakul käinud.
Kohe on 12 minutit teisest poolajast mängitud ja Šveits peal 27:13.
Šveits vahetas 24:12 eduseisul väravavahti. Mäng on tehtud ja koondise teine number saab ka kätt proovida.
Kuus minutit teisest poolajast kulunud ja kaotusseis 12:23.
Andris Celminsile anti 2-minutiline karistus, lisaks veel vastastele 7-meetrit. Seis 21:10.
Eesmärk peaks olema numbrid viisakamaks mängida.
Teine poolaeg läks käima!
Meilt Pinnonenil 3, Patrailil, Roobal ja Voikal 2 väravat. Šveitsil pidurdamatus hoos paremäär Maximilian Gerbl visanud 6 väravat.
Poolaeg lõppes Šveitsi eduseisul 19:10.
Voika tegi ära! Kahe mängu peale esimene 7-meetri karistusvise realiseeritud.
Poolaja lõpuni 3 minutit.
Jürgen Rooba realiseeris kiirrünnaku. Hea sööt ette Patraililt. Seis 8:16. Šveitsi peatreenerile asjad ei meeldinud ja aeg maha.
Voika tuli esimest korda väljakule ja tegi kiirelt värava.
Eesti pallikaotusest vastastele värav ja seis juba 6:15. Lati alt läbi minek, vähemalt esimesel poolajal. Mängitud 24 minutit.
Martin Johansson võttis 2-minutilise karistuse ja mõlemad tiimid vähemuses.
Vastased said 2-minutilise karistuse, mängime ülekaalus. Ja tuleb Patraililt kohe ka värav. Seis 6:13.
Mängitud 20 minutit ja oleme taga 5:13. Eesti teeb väravavahtide vahetuse, Eston Varusk asendab Rasmus Otsa.
Mait Patrail sai vähemuses mängides käe valgeks, seis meie poolt vaadates 5:11.
Oleme jälle vähemuses, 2-minutit teenis Robert Löpp.
Karistusaeg sai läbi ja Eesti kaotusseisus 4:9. Mängitud 12.30.
Hendrik Varul sai 2-minutilise karistuse, Eesti vähemuses.
Eesti on saanud mängu käima! Pärast Pinnoneni tabamust seis 6:4.
Juba 5:1 ja Eesti koondise peatreeneril Rein Suvil ei jää muud üle, kui tuleb aeg maha võtta. Seni täiesti ühte auku mäng.
Eesti nelja minutiga taha jäänud 0:3.
Mikk Pinnonen avab Eesti skoori, seis 3:1.
Portner võttis ära Dener Jaanimaa 7-meetri viske. Kahe mängu peale Eesti koondise karistusvisked viiest null!!!
Mäng algas!
Esimeses mängus pani Šveitsi värava lukku 21-aastane väravavaht Nikola Portner. Vaatame, kuidas läheb täna.
Eesti vajab edasipääsulootuste säilitamiseks vähemalt 8-väravalist võitu.
Käib meeskondade tutvustamine, 2000 pealtvaatajat mahutav hall on pilgeni Šveitsi koondise poolehoidjaid täis.
Võrreldes mõne päeva taguse mänguga on puudu Armi Pärt, kes pidi liituma koduklubiga. Juures on Kristo Voika.
Kohtumise alguseni vähem kui pool tundi. Eesti koondise jätab "ellu" vaid suureskooriline võit. Vastasel juhul edasipääsulootusi pole.