Martin Noodla käsipallikoondise seiklustest: Murphy seadused kehtisid!


Martin Noodla
Martin NoodlaFoto: Rauno Volmar

Võidukalt EM-valikturniiri alustanud Eesti käsipallikoondise kojusõit Kosovost on teinud nii dramaatilisi kui juba ka koomilisi pöördeid. Aga vähemalt Balkanilt ollakse nüüd minema saadud ja koos pühapäevaste vastastega ehk Kosovo koondisega jõutakse loodetavasti täna Istanbuli kaudu Tallinna ning siis juba Põlvasse.

Eesti rahvusmeeskonna abitreener Martin Noodla jutustab Istanbuli lennujaamast: "Päris "lõbus" reis on seni olnud – ei suudagi täpselt arvutada, kaua meil see kojujõudmine lõpuks aega võtab, vist mingi 36 tundi tuleb ära. Murphy seadused ikka kehtivad ehk kui midagi saab untsu minna, siis ta ka läheb.

Aga öeldakse ju, et mis ei tapa, teeb tugevamaks. Eks sellised poolikud ööd, pidevad stressiolukorrad, bussi- ja lennusõidud – kõik kokku mõjuvad nii kehale kui vaimule laastavalt. Aga meie õnneks alustasime hea emotsiooni ehk võidu pealt ja meeskond pole lasknud moraalil langeda.

Põlvasse jõudes tuleb välja puhata, laupäeva hommikul teeme lihastoonuse tõstmiseks kerge treeningu jõusaalis, võibolla lisame ka ujumise. Õhtul juba pallitrenn ja pühapäevaks oleme kenasti valmis. Ega vastastel lihtsam pole, Kosovo koondis alustas kell kolm öösel bussiga Skopjesse sõitmist, jäid samuti lumetormi kätte ja pidime lennukit kinnigi hoidma, et nad peale jõuaksid."

Pühapäevane EM-valikmäng Eesti – Kosovo peetakse Põlvas, Mesikäpa hallis. Kohtumine algab kell 19.30.