Martin Grištsuk siirdub kolmekordse Euroopa karikavõitja ridadesse


Martin Grištsuk (viskel) siirdub Põlva Servitist uueks hooajaks Tšehhimaa rekordmeistri Praha HC Dukla ridadesse.
Martin Grištsuk (viskel) siirdub Põlva Servitist uueks hooajaks Tšehhimaa rekordmeistri Praha HC Dukla ridadesse. Foto: Helin Potter

Juba teine Eesti käsipallur siirdub viimase kuu jooksul Tšehhimaa kõrgliigasse. Pärast Kristo Voika liitumist lõppenud hooajal viienda koha saavutanud Nove Veseli TJ Sokoliga, vormistati nüüd Martin Grištsuki üleminek Põlva Servitist pronksitiimi Praha HC Duklasse! Viimane on Tšehhimaa tituleerituim klubi 32 meistritiitli ja kolme eurosarjavõiduga.

"Olen väga rahul selle üleminekuga. Hakkasime juba detsembris klubis arutama, et ehk oleks aeg mul edasi liikuda ning jõudsime kokkuleppele. Laadisin videoklipid oma esitustest üles ning kohe võeti Tšehhimaalt ühendust. Käisin kohapeal, treenisin meeskonnaga, huvi oli mõlemapoolne ja jõudsime lepinguni," kirjeldas Grištsuk üleminekulugu.

"Dukla on võimsa ajalooga klubi ja mulle meeldis kohapeal kõik. Meeskond on väga noor, enam-vähem minu vanuses pallurid, peatreener Daniel Čurda emotsionaalne ja asjalik. Ta ütles kohe, et meeskonnas on üks vaba koht ja see sobib mulle. Mängitakse lihtsalt ja minu rolliks saab olema tagant viskamine või joonele söötmine," lisas 22-aastane paremsisemine.

Grištsuk alustas käsipalliga teises klassis, treener Sergei Issajevi juures spordiklubis Reval-Sport. Pikalt tegeles Grištsuk paralleelselt ka kergejõustikuga ning erinevates vanuseklassides on tal ette näidata kaheksa medalit Eesti noortemeistrivõistlustelt – kettaheites, kõrgus- ja kaugushüppes, kümnevõistluses, odaviskes ja 4x100 m teatejooksus.

Seotud lood:

"Hiljem liitusin Audentesega ja viimased kolm aastat mängisin Servitis. Usun, et pealinnast Põlvasse kolimine oli õige otsus, sest õppisin seal palju. Audenteses oli mäng üles ehitatud minu või Karl Toomi viskepagasile, aga Põlvas sain väga suure kogemuse just meeskonnamängu osas," hindas kolmel korral Eesti A-koondist esindanud Grištsuk.

"Martin oli Põlvasse tulles kaugel valmis käsipallurist, aga kõva töö tulemusena oli ta tänaseks valmis edasi liikuma. Ta on andekas, väga hea viske ja korraliku sööduoskusega noormees ning südamest loodan, et teeb Kesk-Euroopas järgmise arenguhüppe," kommenteeris Serviti peatreener Kalmer Musting.

Praha HC Dukla on võitnud rekordilised 32 meistritiitlit, neist 28 Tšehhoslovakkia ning neli Tšehhimaa päevil. Viimati saadi kuld 2017. aastal, lõppenud hooaeg lõpetati pronksiga. Kolmel korral – 1956, 1963 ja 1984 – võideti Euroopa meistrite karikasari ning 1982. aastal mängiti karikavõitjate karikasarja finaalis.