Kehra ja Serviti Balti liigas punktilisa ei teeninud


Serviti vs Zaporožje ZTR
Serviti vs Zaporožje ZTRFoto: Helin Potter

Käsipalli Balti liigas jätkusid põhiturniiri mängud, kolmepäevase "nädalavahetuse" algatuseks kaotas HC Kehra/Horizon Pulp&Paper võõrsil tiitlikaitsja Riihimäe Cocksile 25:33 (11:16) ning Põlva Serviti alistus kodusaalis liigaliider Zaporožje ZTR-ile 23:29 (13:15).

Vähem kui 24 tundi pärast kodustel meistrivõistlustel Põlva Coopi alistamist kohtus HC Kehra/Horizon Pulp&Paper juba Riihimäel Balti liiga raames tiitlikaitsja Cocksiga. Kehralased mängisid ilma haigusest taastuva Janar Mägi ja vigastatud Martin Nerutita, kuid soomlastelgi puudus suurim kohalik staar Nico Rönnberg.

Kehra tegutses hästi pool tundi, ent uinus alguses ja lõpus

Kohtumise algul oli Kehra suurtes raskustes pallide väravasse toimetamisega, pidevalt maandusid need blokis või Venemaa väravavahi Vitali Šitsko kätes. Vaid suurepäraseid tõrjeid teinud Mikk Aasmaa hoidis seisu viisakana, ent Cocks sai siiski 11 minutiga 6:1 juhtima. Vahe kasvas soomlaste vaatenurgast parimal juhul kaheksa väravani, kui 25. minutil juhiti 15:7.

Kehralased tegid tugeva lõpu ning Kaspar Leesi kiirrünnakuvärav tõi vaheajaks tabloole numbrid 16:11. Eesti meistriliiger tõestas, et tänavu Meistrite liigas edukalt mänginud Cocksi vastu kaotama ei tuldud. Teist pooltundi alustati võimsa tagaajamisega, vahe sulas ning 42. minutiks vähenes kaotusseis minimaalseks – 20:21. Cocksil muutis mängu kiiremaks ja pidurdamatult hakkas tabama meeskonna kapten Teemu Tamminen.

Seotud lood:

Lõpuvile tõi kolme viimase aasta Balti liiga tšempionile 33:25 võidu, Kehra jätkab seitsme mängu järel võiduta. Dmõtro Jankovski oli teist päeva järjest Kehra resultatiivseim, seekord kaheksa väravaga, David Mamporia lisas kuus ja Lees neli tabamust. Avapoolajal vaid korra täpne olnud Tamminen viskas Cocksi kasuks kaheksa väravat.

"Esimesed 15 minutit magasime ja viimasel veerandtunnil uinusime jälle," põrutas Kehra peatreener Kaupo Liiva. "Vahepeal tegutsesime pool tundi väga hästi ja Meistrite liiga tiimi vastu nii mängimine annab positiivse laengu. Aga 18 tehnilist viga on liig ning olulistel hetkedel ehk alguses ja lõpus nii tegutsemine jääb hinge kriipima."

Kalmer Musting: tehnilist praaki palju, aga positiivset oli ka

Sarnaselt koduse rivaaliga, ei saanud Põlva Serviti kodusaalis kuidagi algul minema. Zaporožje ZTR asus 4:0 juhtima, kuid võõrustajad võitlesid ja jõudsid 17. minutil viigini. Seisult 8:8 lubati aga ukrainlastel jälle teha 4:0 vahespurt. Uuesti tuli tagaajamist alustada ning kahe minutiga vähendati vahe minimaalseks. Vaheajale mindi siiski ZTR-i 15:13 juhtimisel.

Teise pooltunni esimesed minutid olid nagu kordus mängu algusest – kuidagi ei saadud palli vastaste väravasse enne, kui Hendrik Varul viie minuti möödudes tabas. 42. minutiks juhtisid külalised 20:14. Väravasuule tulnud Jürgen Lepasson hiilgas küll mitme suurepärase tõrjega, kuid veelgi paremini tegutses kogu kohtumise ZTR-i postide vahel Anton Derevjankin.

Korraks vähendati Kristjan Muuga kahe resultatiivse kiirrünnaku toel vahe neljale, kuid peagi oli ZTR 24:18 ees ning A-tugevusgrupi liider sai 29:23 võidu. Stanislav Holodjuk viskas Serviti kasuks kuus, Varul, Henri Hiiend ja Henri Sillaste kolm väravat. Võitjate poolel tabasid Aleksei Gantšev kaheksa ja Andrei Akimenko seitse korda.

"Avapoolaeg oli parem kui teine, aga tervikuna oli pallikaotusi ja realiseerimisprobleeme liigselt," tunnistas Serviti peatreener Kalmer Musting. "Teise poolaja esimese 11 minutiga viskasime ühe värava – nii läheb vastane paratamatult püüdmatult eest. Punkte oleks hädasti vaja, nii et püüame neid pühapäeval Minski SKA käest saada."

Põlvalaste juhendaja leidis siiski ka positiivset: "Võitlust oli piisavalt, meeskonna motivatsioon on kõrgel, pingilt toetatakse platsilolijaid ehk siis tiimis on selline hea ja positiivne foon. Kaitse ja väravavahidki tegid täna hea mängu ning paljud noored said hindamatuid kogemusi."