Kehra alistas meistriliigas Tapa ja kindlustas põhiturniiri võidu


Käsipall
KäsipallFoto: Taavi Sepp

Meeste meistriliiga põhiturniiri eelviimane voor sai lõpu reedel, mil HC Kehra/Horizon Pulp&Paper oli kodusaalis üle SK Tapast 26:20 (15:10). Kehralased tegid nii uuesti kahepunktilise vahe sisse Põlva Servitiga, kindlustades samas põhiturniiril esikoha.

Liigaliidril puudus reedel üks võtmemängijatest Kaspar Leesi näol, ent samas saadi vigastuspausilt rivvi Janar Mägi, kes kohtumises ka skoori avas. Tasavägine mäng kestis kümmekond minutit, kuid Tapa ei saanud kordagi juhtima. Seisult 5:4 spurtis Kehra eest ning pärast Dmõtro Jankovski tabamust sai 18. minutil 9:5 eduseisu.

Tapa võitles hästi, Marten Saar tabas kaks korda, Vahur Oolup korra ning vahe oli 22. minutil jälle minimaalne, 10:9. Mikola Naum tapalaste väravasuul tõrjus oma pikaaegse koduklubi vastu juba teise karistusviske, ent viigini külalised ei jõudnud. Hoopis Kehra tegi avapoolajale tõhusa lõpuspurdi ning läks pausile 15:10 eduseisus.

Sigmar Seermanni ja Mägi tabamused suurendasid teise pooltunni algul edu, aga Tapat tuntakse kui mitte allaandvat tiimi. Elmu Koppelmanni hoolealused tegid 5:1 vahespurdi ning pärast Ivary Volkovi kolme järjestikust väravat oli viimase veerandtunni algul seis 18:15. Lähemale Tapa ei jõudnud, ehkki veel kaheksa minutit enne lõpuvilet oldi taga vaid kolmega.

Seotud lood:

Kehra sai 26:20 võidu ja on tänu paremusele omavahelistes mängudes Serviti vastu põhiturniirivõidu kindlustanud. Mägi ja Jankovski viskasid võitjate kasuks viis väravat, Uvis Strazdinš lisas neli. Kaotajatest olid täpsemad Saar kuue, Oolup viie ja Gert Trofimov nelja tabamusega.

Meistriliiga tabel:

Parimad väravakütid: Vahur Oolup (Tapa) – 89, Sergei Rodjukov (Viljandi) – 80, Tõnis Kase (Coop) – 73, Mathias Rebane (Coop/Serviti) – 68, Markus Viitkar – 67, Robin Oberg (mõl. Tallinn) – 64, Alfred Timmo (Coop/Serviti), Janar Mägi ja Uvis Strazdinš (mõl. Kehra) – 63 väravat.

Meistriliiga 14. ja põhiturniiri viimane voor:

13.02. 19:00 Aruküla/Audentes – Põlva Serviti

13.02. 19:00 Viljandi HC – SK Tapa

14.02. 19:00 Põlva Coop – HC Tallinn

14.02. 19:00 HC Viimsi/Tööriistamarket – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper