Käsipallikoondis avas EM-valiksarjas võiduarve, peatreener Sivertsson kiitis tugevat kaitsemängu


Ühele rünnakupildile mahtusid Kaspar Lees,  Karl Toom ja Andris Celminš, kes viskasid kolme peale täna 20 väravat
Ühele rünnakupildile mahtusid Kaspar Lees, Karl Toom ja Andris Celminš, kes viskasid kolme peale täna 20 väravatFoto: Helin Potter

Eesti käsipallikoondis jätkas kolmapäeval 2020. aasta Euroopa meistrivõistluste valiksarja ning avas punktiarve. Põlvas toimunud kohtumises oldi võimsa kaitsetöö toel 24:21 (11:14) üle Bosnia ja Hertsegoviinast. Juba pühapäeval kohtutakse sama vastasega võõrsil.

Kohtumine algas resultatiivselt ja tasavägiselt, Karl Toomi kaks ristnurka maandunud pommviset viisid Eesti 2:1 juhtima. Kahe tabamusega alustas ka Kaspar Lees ning kuuendal minutil oli kodumeeskond 4:2 ees. Seejärel said külalised mitu kiirrünnakut ja pääsesid 5:4 juhtima. Pikalt liikus skoor sarnaselt – Bosnia läks ette, Eesti viigistas.

Lees realiseeris 15. minutil juba kolmanda kiirrünnaku, tehes seisuks 8:8. Selleks hetkeks oli skoorimine vaid kahe mehe õlgadel, sest nii Toom kui ka Lees olid visanud neli väravat. Eesti jäigi rünnakul tõsiselt hätta ja koguni kümneks minutiks väravata. Vastaste Bundesligas mängiv tippväravavaht Benjamin Buric tõrjus paar korda, aga praaki tehti ka ise.

Samas toimis kaitse suurepäraselt ja liiga kaugele bosnialasi ei lubatud. Nii Armi Pärt kui ka Martin Johannson blokeerisid keskkaitses vastaste viskeid ja Rasmus Ots päästis mitmel puhul. Ibrahim Haseljic viis 23. minutil siiski Bosnia ja Hertsegoviina 11:8 juhtima, enne kui Toom lõpetas eestlaste väravapõua.

Peatreener Thomas Sivertsson otsustas rünnakul asendada väravavahi seitsmenda väljakumängijaga ja etteruttavalt öeldes tegutseti selle taktikaga kohtumise lõpuni. Puhkepausile mindi siiski külalismeeskonna kolmeväravalises eduseisus, 14:11. Eesti meeskondlik kaitsetegevus muutus teisel pooltunnil aga veelgi paremaks.

Seotud lood:

Poolaja kümne esimese minutiga lubati bosnialastel visata vaid kaks väravat ja hästi kasutati ära vastaste kahemeheline vähemusse jäämine – Karl Roosna täpne vise tõi 42. minutil tabloole 17:17 viigi. Läks veel aega, aga Armi Pärt viis kuus minutit hiljem Eesti pärast 41-minutilist pausi uuesti juhtima, 19:18.

Kui kangelasemantel tuleks tervikuna kaitsemüüri õlgadele laotada, siis selle viimane lukk ehk väravavaht Ots tegi ühel Bosnia rünnakul kolm tõrjet järjest ja saadud emotsioon kandus rünnakulegi. Neli minutit enne lõppu oli mänguseis 21:21, siis tabas Lees, järgmisel rünnakul Andris Celminš ja lõpetuseks veel Toom ning Eesti võitis 24:21.

EM-valikturniiri 2. alagrupis punktiarve avanud Eestil on nüüd kaks punkti, nagu Austrialgi, kes kaotas täna Saksamaale 27:36 (16:22). Sakslastel on kuus silma ning Bosnia ja Hertsegoviina jätkab punktita. Eesti kasuks tabasid Lees ja Toom täna kaheksa korda, Celminš lisas neli, Pärt kaks ning Roosna ja Kristo Voika ühe värava.

"Teadsime, et mängust tuleb väga füüsiline, aga olime selleks hästi valmis. Kaitse töötas suurepäraselt kogu kohtumise, rünnak oli mängu algul hea, ent siis leidsin, et treeningutel tehtud töö seitsmekesi kuue vastu mängimiseks võiks siin mängus toimida. Nii ka läks ning olen väga uhke meeskonna ja selle võidu üle," sõnas peatreener Thomas Sivertsson.