Kolmapäeval Eesti meistriliigas vastaste esindusmeeskonna HC Viimsi/Tööriistamarketi alistanud HC Tallinn sai karikamängus šokialguse osaliseks, sest juba avaminutiga läksid võõrustajad 3:1 ette. Kauaks noortel viimsilastel siiski pidu polnud ning pärast 5:5 viigiseisu libises HC Tallinn eest ja võitis poolaja 21:7.

Mängu jätkudes ei tahtnud Viimsil enam miski õnnestuda ja Tallinn alustas 11:0 spurdiga. Koos avapooltunni lõpuga oli Viimsi kuival 21 minutit. HC Tallinna 46:16 võidu heaks panustasid Marek Karu 8 ja Rainer Kelk 7 väravat, Viimsi parimana sai Ats Pinnonen kirja 5 tabamust. Korduskohtumine toimub Kalevi spordihallis järgmisel reedel kell 20:15.

Mullu esiliigas Tartu Ülikooli järel teiseks jäänud Põlva/Arcwood sai koduses Mesikäpa hallis juba avaminutitest paremini minema, ent korraks jõudis mullune esiliiga viies klubi HC Kehra/Primend kahe värava kaugusele – 9:7. Minutiline mõttepaus toimis põlvalastele energiapommina, sest nad viskasid kaheksa vastuseta väravat ning võitsid poolaja 19:9.

Põlva/Arcwood viskas teises pooltunnilgi 19 väravat ja lasi enda puuri 14 ning võitis kaheksandikfinaali avakohtumise 38:23. Endine Eesti koondislane Raido Peedomaa tabas 9, Rasmus Käo ja Harri Oberg 8 korda, kehralaste kasuks viskas 16aastane Erik Presnov 7 väravat. Kordusmäng peetakse Kehras 28. septembril.