Kaante vahele jõudis uus õppematerjal käsipallitreeneritele


Värskelt valminud enam kui 130-leheküljeline käsipallitreenerite õppematerjal
Värskelt valminud enam kui 130-leheküljeline käsipallitreenerite õppematerjalFoto: EKL

Aastakümneid käsipallureid ja treenereid Tartu Ülikoolis koolitanud Milvi Visnapuu sulest valmis uus ja mahukas õppematerjal. See on mõeldud 5. taseme treeneritele ning sisaldab enam kui 130-l leheküljel erialakoolituse materjale ja harjutusvara.

Õppematerjal valmis Eesti Käsipalliliidu ja Spordikoolituse ja -teabe SA koostöös ning treenerite jaoks saadaval Eesti Käsipalliliidus. See koosneb kahest osast, millest esimene keskendub teoreetilisele poolele ning teine pakub mahukat harjutusvara käsipallitreeneritele.

Esimene osa jaguneb omakorda neljaks: käsipalli poolt esitatavad nõuded tippmängijatele, kõrge meisterlikkusega mängijate kehaline ettevalmistus, noormängijate areng ja kehaline ettevalmistus ning treeningtöö planeerimine käsipallis. Järgmised 45 lehekülge on pühendatud käsipallurite harjutusvarale.

Õppematerjali autoriks on suurte kogemustega treener ja Tartu Ülikooli pikaaegne õppejõud Milvi Visnapuu, kes on nii mängija kui treenerina tulnud Eesti meistriks, kuulunud Eesti koondisse ning toiminud meie rahvusnaiskonna peatreenerina.

2009. aastal doktorikraadi kaitsnud Visnapuu on 2004. aastast EOK-i käsipallitreenerite kutsekomisjoni esimees.