Jaanimaal Bundesligas käsil 100 värava hooaeg, ellujäämisvõitlus kestab


Bundesliga klubi TuS N-Lübbecke mängija Dener Jaanimaa
Bundesliga klubi TuS N-Lübbecke mängija Dener Jaanimaa Foto: Pressifoto/tus-n-luebbecke.de

Saksamaa käsipalli Bundesligas jätkub Dener Jaanimaa ja TuS N-Lübbecke ellujäämisvõitlus. Eelmisel nädalal kohtuti kahe medalitele heitleva tiimiga ja kaotati mõlemad mängud.

Berliini Füchse oli parem 26:20 (13:12) ja SG Flensburg-Handewitt 27:24 (17:16). Jaanimaa viskas neis kohtumistes vastavalt kuus ja seitse väravat ning jagas kokku kolm tulemuslikku söötu, jõudes nii sel hooajal 100 Bundesliga väravani.

Tabeli kolm viimast – kellest vaid üks saab püsima jääda – on tihedas reas: TuS N-Lübbecke 14, Ludwigshafeni Die Eulen ja TV 05/07 Hüttenberg 13 punkti. Viimases voorus ootab Jaanimaa tööandjat külla 9. kohal paiknev TBV Lemgo, Hüttenberg peab külastama Füchset, ent Die Eulen saab võõrustada 13. tabeliastmel olevat HC Erlangenit.

Mait Patrail aitas kolme värava ja nelja resultatiivse sööduga kaasa TSV Hannover-Burgdorfi 30:26 (20:12) võidule SC DHfK Leipzigi üle. Hannoverlased on 45 punktiga hetkel kuuendad, THW Kielil on aste kõrgemal sama summa, ent üks mäng varuks. Esineliku moodustavad viimase vooru eel Flensburg-Handewitt 54, Rhein-Neckar Löwen 53, Füchse 51 ja SC Magdeburg 48 silmaga.

Seotud lood:

Saksamaa 2. Bundesligas maitsesid mõlemad eestlased võidurõõmu. Janar Mägi viskas 32:28 (14:12) võidumängus Hildersheimi Eintrachti üle viis väravat ja aitas EHV Auel voor enne lõppu kindlustada esiliigakoha. Karl Roosna sai kirja kaks resultatiivset söötu kui tema Esseni TUSEM oli 33:31 (18:12) üle HSG Konstanzist ning tõusis tabelis koha võrra, 9ndaks.

*******

Rumeenias jätkub dramaatiliste heitlustega kullaseeria. Selg vastu seina olnud Martin Johannsoni koduklubi Bukaresti Steaua alistas ülimalt põnevas ja agressiivses teises finaalmängus tiitlikaitsja Bukaresti Dinamo 27:26 (14:12). Eesti koondise joonemängija jäi küll väravateta, ent oli nii rünnakul kui kaitses suures rollis. Seeria otsustav lahing toimub neljapäeval.