Eesti - Bosnia ja Hertsegoviina 35:30 (16:13)

Eesti: Mait Patrail 10, Dener Jaanimaa 7, Kristjan Muuga 4, Janar Mägi 4, Kristo Järve 3, Martin Johannson 3, Mario Karuse 1, Valdar Noodla 1, Jaan Kauge 1, Mikk Pinnonen 1.

Juba sel laupäeval kohtutakse Bosnia koondisega võõrsil. Kohtumine algab Eesti aja järgi kell 18.15.

Mängu käik: (Eesti - Bosnia)

35:30 - Mängule pani punkti Kristjan Muuga. Eesti koondis avas EM-valiktsüklis võiduarve.

34:29 - Patrail vedas koondise magusa võiduni. Temal 10 väravat koos!

33:29 - Bosnia koondis tegi skoori 7 meetri karistusviskest

33:28 - Patraililt võimas individuaalne sooritus. Pettis ära kolm väljakumängijat ja trumpas üle ka väravavahi.

32:28 - Johansson jättis Eesti koondise taas vähemusse. Ja vastased karistasid kohe kiirelt kahe väravaga. Kolm minutit lõpuni

32:26 - Jaanimaa sähvatas tagant. Võimas tandem on täna rünnakul Patrail - Jaanimaa, kokku peaks meeste arvel olema pooled Eesti koondise väravad.

31:26 - Patraililt taas võimas pomm, tema 8 värav. Mängida jääb pisut enam kui kuus minutit.

Kristo Järve ei suuda esimest korda tänases mängus realiseerida 7 meetri viset. Patraili jõhkra mahatõmbamise eest sai vastastest punase kaardi Velic.

30:24 - Eesti koondis tegutseb vähemuses, 40 sekundit veel viiekesi väljakul

30:23 - Vaheltlõike teinud Patrail viskas värava poolelt väljakult. Vastaste väravavaht käis varumeeste pingi juures vett joomas!

Eston Varusk teeb mitu ilusat tõrjet järjest. Mõlemad Eesti koondise väravavahid on teinud hea mängu

29:23 - Patrail veab teisel poolajal koondise rünnakut. Kuues värav temalt. Bosnia võtab aja maha, 11 minutit veel minna

28:23 - Mägi kasvatab Eesti koondise lootusi

27:23 - Kaks kiiret tabamust vastastelt ja siis ilus rünnakulahendus Jaanimaalt

26:21 - Patrail teeb skoori. Teisest poolajast 15 minutit mängitud ja sama palju veel ees

25:21 - Eestil on jäänud mängida vähemuses alla minuti

24:20 - Juhansson teenis 2 minutitlise karistuse. Bosnia koondis teeb skoori paremalt äärelt

24:19 - Mario Karuse kasvatab vahe üle pika aja taas viiele väravale

23:19 - Järve realiseerib taas 7 meetri karistusviske näol koondisekaaslaste eeltöö. 11 minutit kulunud

22:19 - Patrail viskas tugevalt ja täpselt

21:19 - Kahjuks on vastastel taas vastus olemas. Seekord värav joonelt

21:18 - Vanameister Järve "tillitas" 7 meetri karistusviskel muuseas ära FC Barcelona väravavahi

20:18 - Vastased nõelavad kiirelt

20:17 - Kristo Järve realiseeris 7 meetri karistusviske. 8 minutit mängitud teist poolaega

19:16 - Patrail pommitas võimsalt 9 meetrilt

18:16 - Viis minutit kulunud, Eesti endiselt juhtimas

Teine poolaeg

16:13 - Poolaja viimasel minutil said külalised vahe taas kolmele väravale. Poolaeg lõppenud

16:12 - Marius Aleksejevi vaheltlõige algatas resultatiivse rünnaku. Eelnevalt oli Jaanimaa saanud ka justkui kirja tabamuse, mida aga ei loetud

15:12 - Nüüd on Eesti pikka aega kuival olnud ja koondise peatreener Kalmer Musting võtab minutilise mõttepausi. Pea 28 minutit kulunud ehk poolaja lõpp läheneb

Eston Varusk võttis ära vastaste 7 meetri karistusviske. Väravavahtide tagasivahetus

15:11 - Mägi viskab kätesse ja poolkiirest vastased karistavad

15:10 - Külalised tegid skoori 7 meetri karistusviskest

15:9 - Mikk Pinnonen kasvatab eduseisu kuuele väravale. 24 minutit poolajast kulunud

14:9 - Suurepärane rünnak Patraili ja Muuga esituses. Rünnak tõesti sujub

13:9 - Bosniale antakse kerge värav, kaitse ei toiminud

13:8 - Jaanimaa pommitab vähemusest oma neljanda värava

12:8 - Mägi kasvatab veelgi eduseisu. Bosnia võtab aja maha

11:8 - Eesti koondiselt ilus rünnak ja värav Martin Johannsonilt. 19 minutit mängitud. Marius Aleksejev teeb väravas suurepärast tööd, tema arvel kuus tõrjet hetkel.

5:3 - Üheksa minutit mängitud

5:2 - Eesti on alustanud hästi. Patraili 7 meetri vise küll tõrjutakse, kuid Muuga saadab tagasipõrkunud palli ikkagi väravasse

4:2 - Mait Patrailil käsi valge

3:2 - Bosnia meestelt teine tabamus

3:1 - Kristjan Muuga realiseeris kiirrünnaku. 6 minutit mängitud

2:1 - Valdar Noodla viis taas Eesti ette. Vastaste väravavaht kaitseb Hispaania liigas FC Barcelona värve.

1:1 - Bosnia viigistas arvulisest ülekaalust

1:0 - Eesti asus juhtima. Käib kolmas mänguminut

Eelinfo:

Eestil on seni valiksarjas kirjas kaks kaotust, võõrsil Makedooniale (25:30) ja kodus Ungarile (19:31). Bosnial on tabelis viik Makedooniaga ja kaotus Ungarilt.

Eesti koondise mängijate ja treenerite mõtteid kohtumise eel LOE SIIT!

Eesti koondise koosseis: Jaan Kauge (Siuntio IF/Soome), Martin Johannson (Argose Diomidis/Kreeka), Marius Lepp (Iruni Bidasoa/Hispaania), Marius Aleksejev (Kriens-Luzern/Šveits), Eston Varusk (Põlva Serviti), Kristjan Muuga (Põlva Serviti), Kaupo Liiva (HC Kehra), Mikk Pinnonen (Arhus Handbold/Taani), Raido Peedomaa (Põlva Serviti), Valdar Noodla (Riihimäki Cocks/Soome), Mario Karuse (Põlva Serviti), Mait Patrail (Schaffhauseni Kadetten/Šveits), Janar Mägi (EHV Aue/Saksamaa), Kristo Järve (Riihimäki Cocks/Soome), Dener Jaanimaa (LIF Lindesberg/Rootsi), Uku-Tanel Laast (HC Kehra). Peatreener Kalmer Musting, treenerid Ain Pinnonen ja Paavo Nelke.