"Mehed olid tublid täna. Kuna meil ühe olulise mängija võrra oli pink tühjem, siis kõik, mis meestes sees oli, jäeti väljakule. Ühtegi etteheidet mängijatele pole," ütles Musting ETV-le.

"Meie nõrkus on see, et ei suudeta ülekaalu realiseerida. Täna oli neli ülekaalu, alles viimane neist võideti 2:0, kaks esimest lõppesid seisuga 1:1. Kindlasti jäime ka väravavahtide heitluses alla. Hollandlane tõi ära mitu seitsme meetri viset ja tõrjus häid kaugviskeid. Paraku on kvalifikatsioon meie jaoks läbi."

Eesti- Holland 28-29 (13-14)
Mait Patrail 11 väravat, Dener Jaanimaa 6, Kristjan Muuga 6, Marius Lepp 2, Martin Johannson 1, Uku- Tanel Laast 1, Janar Mägi 1.

Mängu käik:
II poolaeg: Eesti 28-29 Holland

28:29 - Holland tabab taas! Alla minuti mängida. Jaanimaa vise tõrjutakse. Holland eksib ja Patrail tabab. 30 sekundit.
27:28 - Holland taas ees. Patrail tabab, 28 minutit täis.
26:27 - Jaanimaa vise blokeeritakse. Hollandi kohtunik saab kollase. Patrail tabab karistusviske.
25:27 - Adams viib Hollandi taas juhtima. Patraili vise tõrjutakse. Holland saab kahega ette! 26 minutit mängitud.
25:25 - Varusk tõjub ja Patrail viigistab!
24:25 - Muuga tõmmatakse maha ja vastane saab punase kaardi! Jaanimaa eksib karistusviskel. 22 minutit mängitud.
24:25 - Aleksejev võetakse taas pingile ja Varusk tuleb tagasi. Adams saab kahemitulise karisutse. Jaanimaa tabab karistusviske.
23:25 - Jasper Adams tabab jällegi! Eesti kaotusseis kasvab.
23:24 - Eesti eksib ja Holland saab juhtima. 20 minutit mängitud.
23:23 - Jaanimaa jällegi täpne. Siiski viigiseis!
22:22 - Jaanimaa keerutab palli sisse. Holland saab jälle mängu tasa.
21:21 - Holland viigistab koheselt. Johannson viib Eesti uuesti juhtima, kuid Holland viigistab.
20:19 - Holland kaotab palli. Vastane saab 2-minutilise karistuse. Muuga viib Eesti juhtima!
19:19 - Jaanimaa vähendab katusseisu. Patrail viigistab! 13 minutit mängitud.
17:19 - Holland saab jällegi ette, Patraili vise tõrjutakse. Aleksejev on tagasi platsil ja kaotusseisu kasvab.
17:17 - Holland saab teise punkti järjest. Muuga toob punkte juurde.
16:16 - Holland viigistab, vastastel saab mängumees 2-minutilise karistuse. Patrail teeb jooksu.
16:15 - Patrail realiseerib kiirrünnaku! Vastased saavad esimesed punktid teisel poolajal. 7 minutit mängitud.
15:14 - Jaanimaa tabab karistusviske ja viib Eesti juhtima.
14:14 - Muuga avab teise poolaja skoori, 5 minutit mängitud.
13:14 - Eesti on väravavahti vahetanud, platsil on Varusk. Esimesed rünnakud mõlemal meeskonnal luhtuvad. Patrailil tõmmatakse särk katki. Patrail eksib karistusviskel.

I poolaeg: Eesti 13-14 Holland

13:14 - Vastased tõmbavad maha ja Patrail tabab karistusviske.
12:14 - Aleksejev laseb teise kerge jälle sisse ning järgmisel rünnakul kasvatavad vastased eduseisu.
12:12 - Holland tabab, seis viigis. 27 minutit täis.
12:11 - Laast tabab Patraili söödust! Aleksejev on lubanud kaks kerget väravat. 25 minutit mängitud. Eesti võtab aja maha.
11:9 - Patrail paneb jõuga veel ühe ja järgmisel rünnakul söödab Muugale, kes palli väravasse viskab!
9:9 - Holland läheb juhtima, kuid Patraili vise viigistab seisu. 21 minutit mängitud.
8:8 - Marius Lepp peab kaheks minutiks puhkama minema, Jaanimaa vise tõrjutakse. Vastased viigistavad!
8:7 - Mägi tabab Patraili söödust, vastased on samuti edukad.
7:6 - Johannson saadetakse "puhkama", Holland on kaks väravat järjest saanud. 15 minutit mängitud.
7:4 - Jaanimaa kasvatab eduseisu, vastane tabab posti ja Lepp tõmmatakse maha. Vink saab 2 minutit karistust. Muuga tabab!
5:4 - Holland realiseerib kaistusviske. Patrail tõmmatakse maha ja vastane saab kollase kaardi. Patrail tabab teisel võimalusel.
4:3 - Lepp pääseb taas värava ette ja viigistab! Vastaste pikim Leendres jõuab väravani. Patrail avab enda punktiarve ning Muuga viib kodumeeskonna juhtima.
1:2 - Holland viigistab kaugest viskest, Jaanimaa eksib ning vastased lähevad juhtima. 3 ja pool minutit mängitud.
1:0 - Marius Lepp avab mänguskoori ja viib Eesti juhtima.

Mängu eel:
Eesti peab Põlvas Hollandi koondise kindlasti võitma, et MM-unistus ellu jääks. Kolmapäeval tehti võõrsil hollandlastega 35:35 viik.

Kahjuks ei või täna Eesti eest mängida meie üks liidreid Mikk Pinnonen, sest Euroopa Käsipalliliidu distsiplinaarkomisjon määras eelmises mängus punase kaardi teeninud eestlasele võistluskeelu.

Eesti koondise peatreener Kalmer Musting tunnistas eile, et Pinnoneni eemalejäämise tõttu jääb eestlaste rünnak ühekülgsemaks. "Meil on nüüd käike oluliselt vähem. Mikk oli kahes viimases kohtumises meie resultatiivseim, hoides rünnakutel teravust üleval ja organiseerides mängu," sõnas peatreener Vikerraadiole.

Delfi kajastab täna kell 16:00 algava mängu käigu operatiivselt. Mängu kannab üle ka ETV.