Eestil on veel teoreetiline lootus EM-finaalturniirile jõudmiseks. Selleks tuleb pühapäeval võita võõrsil Ungarit ja loota, et Makedoonia kaotab kodus Bosniale.

Mängu käik:

Eesti - Makedoonia

2. poolaeg:

25:31 Värav Mägilt. Mäng on läbi.

24:30 Värav Jaanimaalt. Mängida on jäänud üks minut.

23:29 Jaanimaalt järjekordne tabamus.

22:28 Jaanimaa teeb skoori.

21:27 Värav Liivalt. Mängu lõpuni on jäänud viis minutit.

19:26 Järvelt 7-meetri karistusvise. Mängitud 52 minutit.

18:25 Mängitud 49 minutit. Tabloo langes taas rivist välja. Mäng jätkub, kohtunikud võtavad aega stopperiga.

18:23 Järvelt 7-meetri karistusvise.

17:23 Mängitud 46 minutit.

17:21 Värav Pinnonenilt.

Tabloo saadi mõne minutiga korda ja mäng jätkub.

Mäng seisab, sest Mesikäpa halli tabloo loobus töötamast.

16:21 Makedoonialt kiire värav.

16:20 Muuga tõstab palli üle vastaste puurivahi väravasse.

14:20 Järjekordne värav Kirill Lazarovilt. Mängitud on 39 minutit.

13:18 Mägi teeb skoori.

12:18 Mängitud 35 minutit.

11:16 Värav Patraililt.

10:16 Mängitud 32 minutit.

1. poolaeg:

8:14 Värav Kirill Lazarovilt. Avapoolaeg on läbi.

Järvele kaheminutiline karistus. Kirill Lazarovi 7-meetri karistusvise lendab latti. Lazarov saab tagasipõrkunud palli, makedoonlase lähiviske tõrjub Varusk.

8:13 Makedoonia on teinud 5:1 vahespurdi.

8:12 Mängitud 24 minutit.

8:11 Kirill Lazarovilt 7-meetri karistusvise.

8:10 Järvelt 7-meetri karistusvise.

7:10 Makedoonia viskab arvulisest vähemusest värava.

7:9 Mängitud on 20 minutit.

7:8 Värav Pinnonenilt.

6:8 Kauge tabamus lõpetab viis minutit kestnud Eesti väravapõua.

5:8 Kirill Lazarovi värava järel võtab Eesti aja maha.

5:7 Makedoonia pääseb ette kahe väravaga. Mängitud on 16 minutit.

5:6 Makedoonia realiseerib kiirrünnaku.

5:5 Makedoonia viigistab.

5:4 Muuga viib Eesti esmakordselt juhtima. Mängitud on 13 minutit.

4:4 Patraililt esimene värav.

Aleksejev võitleb palli eest Temelkoviga. Makedoonlane jääb väljakule lamama, Aleksejev saab punase kaardi. Mängitud on 11 minutit.

3:4 Mängitud kümme minutit.

3:3 Janar Mägi saab käe valgeks.

2:3 Kirill Lazarov on visanud kõik kolm Makedoonia väravat.

2:2 Värav Johannsonilt.

1:2 Kirill Lazarov.

1:1 Pinnonenilt kiirrünnak. Mängitud on kolm minutit.

0:1 Aleksejev tõrjub Makedoonia esimese rünnaku. Paraku luhtub ka Eesti esimene rünnak. Seejärel avab mänguskoori poolkiirest Kirill Lazarov.

Enne mängu:

Eesti algkoosseis on Marius Aleksejev, Martin Johannson, Kristjan Muuga, Mikk Pinnonen, Mait Patrail, Janar Mägi ja Dener Jaanimaa.

Kohtumine algab kell 20.00, Delfi vahendab mängu käiku operatiivselt, olles kohapeal sündmuste keerises.

---------

Eesti ja Makedoonia kandideerivad alagrupis teisele kohale, kindel lõppvõistlusele pääseja on Ungari. Ametlikes mängudes pole Eesti tänast vastast veel kordagi võita suutnud, kuid lootus püsib, sest kahel korral on koondiste tasemel viiki mängitud.

Makedoonia koosseisus saabus esmaspäeval Eestisse ka maailma üheks parimaks käsipalluriks peetav Kirill Lazarov. Eesti koondise peatreener Kalmer Musting veel mõtleb, kuidas makedoonlast ohjeldada. „Ilmselt spetsiaalselt me teda võtma ei hakka,“ mõtiskles koondise loots. „Eelmine kord tegime seda ja lõikasime näppu, sest nii jäid vabaks teised mängijad, kes momente oskuslikult realiseerisid.“

Mullu oktoobris peetud EM-valikmängus Eesti võõrsil Makedooniale kaotas 25:30.