Et pääseda play-off'i heitlema MM-finaalturniiri pääsu eest, tuleb alagrupp, kuhu kuulub veel lisaks Soomele ja Eestile ka Holland, võita.

Mängijad ning peatreener on seda meelt, et edasipääsulootuste säilitamiseks tuleks Soome kindlasti seljatada ka teises mängus ning siis jääks esikoha nimel heidelda vaid Hollandiga, kes kahel korral novembris Soome juba alistas. Hollandiga mängib Eesti 11. jaanuaril võõrsil ning 14. jaanuaril juba Põlvas.

Delfi toob homme hommikul lugejateni videointervjuud asjaosalistega!

Vaata fotosid:

Mängu käik: (Eesti - Soome 17:18, 31:27)

II poolaeg:

Kohtumine on lõppenud

31:27 Vastased realiseerivad 7 meetri karistusviske

31:26 Mait Patrail kasvatab väravatearvet, publik juubeldab ja aplodeerib püsti seistes

Aleksejev tõrjus vastaste 7 meetri karistusviske. Lõpuni 2 minutit ja võit peaks olema vaid vormistamise küsimus

30:26 Soomlased teevad üle pika aja skoori

Neli minutit jääb lõpuni, Kalmer Musting võtab veel aja maha

30:25 Martin Johannson joonelt, Eesti on saanud kaitse pidama ning soomlased on rünnakul suures hädas

29:25 Kristjan Muuga kiirrünnakust, suurim vahe, mis tänases mängus on olnud. Alla 9 minuti mängida

28:25 Mikk Pinnonen vasakult äärelt, Marius Aleksejev teeb väravas head tööd

27:25 Soomlased vähendavad kaotussseisu kahele väravale

27:24 Külalised vähemuses ja vasakukäeline Jaanimaa on pidurdamatus hoos!

26:24 Dener Jaanimaa põrutab oma 6 värava

25:24 Eesti edu jälle üheväravaline ning kodumeeskond mängib ühemehelises vähemuses, kui teist poolaega on mängitud 14 minutit.

25:22 Hästi, Patrail! Eesti juhib esimest korda selles mängus kolme väravaga.

24:22 Eesti dikteerib praegu mängu ja juhib taas kahe väravaga!

23:22 Kristjan Muuga viib eestlased juhtima.

22:22 Patrail viskab oma viienda värava ja toob tabloole taas viiginumbrid.

21:22 Kiirrünnakuga läheb juhtima hoopis Soome.

21:20 Dener Jaanimaa viib eestlased juhtima.

20:20 Patraili rebitakse tugevasti särgist, kuid pall läheb võimsa hooga väravasse. Taas viik!

19:20 Soomlased on pääsenud ühe väravaga juhtima.

18:18 Patrail hoiab eestlasi vee peal. Kohe on ka mõlemad meeskonnad täies rivistuses platsil, sest kaheminutilised karistused on lõppemas.

Esimene poolaeg lõpeb seisuga 17:18 Eesti poolt vaadatuna.

Soome kasutab paarkümmend sekundit enne poolaja lõppu mõtlemisaega.

16:18 Soomlased saavad uue kaheminutilise karistuse, kuid kaheväravaline edu püsib.

15:17 Marius Lepp ei suuda vastast takistada ning soomlased lähevad kahe väravaga juhtima, kui mängida jäänud esimest poolaega veel 1 minut.

Kaheminutilist karistust saadetakse kandma eestlastest ka Laast. Soomlastel on jäänud istuda minut. Mõlemal võistkonnal on platsil viis väljakumängijat + väravavaht. 2 minutti poolaja lõpuni.

15:16 Soome läheb ette ning vasturünnakul kukub õnnetult Mikk Pinnonen. Arst jookseb kiirelt väljakule ning tohterdab Pinnoneni peapõrutust jääga. 3 minutit jäänud mängida.

15:15 Risto Lepp realiserib karistusviske.

14:14 Kohtunik saadab soomlase kaheks minutiks pingile ning Eesti kasutab edukalt ühemehelise ülekaalu ära. Poolaja lõpuni jäänud 5 minutit.

13:14 Eesti on ühe väravaga taga, kui mängitud on 23 minutit.

Peatreener Kalmer Musting kasutab esimest timeouti.

12:14 Eesti on esimest korda jäänud kahe väravaga kaotusseisu.

12:13 Karlsson viib karistusviskest Soome ette.

12:12 Viik püsib majas. Mängida jäänud avapoolaega veel 10 minutit.

11:12 Patraili pealevise ei õnnestunud ning soomlased kasutasid ära võimaluse juhtima minna.

11:10 Dener Jaanimaa viib Eesti ette.

10:10 Mäng kulgeb punkt-punkti mänguna. Pool esimesest poolajast (15 minutit) on mängitud.

9:9 Karlsson viigistab karistusviskest seisu.

8:6 Risto Lepp realiseerib karistusviske.

7:5 Soomlastel ei õnnestu kuidagi kahte väravat tagasi visata. Esimest poolaega mängitud 9 minutit.

6:4 Eesti hoiab vahet kaheväravalisena.

4:2 Karuse realiseerib ilusa kiirrünnaku.

3:2 Marius Lepp tõstab palli kenasti üle väravavahi.

2:2 Joonemängija Ojala viigistab soomlastel seisu.

2:1 Pinnonen viib Eesti taas ette.

1:1 Karlsson pommitab Aleksejevile vastu.

1:0 Kristjan Muuga avab mänguskoori.

Eesti algkoosseis: Aleksejev, Mägi, Lepp, Patrail, Pinnonen, Jaanimaa, Muuga.

----------------------------

Eelinfo:

Käsipallikoondis peab jaanuaris üheksa päeva jooksul kõik neli 2013. aasta MM-valiksarja esimese ringi mängu, kus vastasteks Soome ja Holland.

Eesti koondis osaleb valiktsüklis pea oma parimas rivistuses. Suurimat muret valmistab meeskonna peatreenerile Kalmer Mustingule seis joonemängijatega. „Joonele on meil võtta Martin Johannson. Jaan Kauge on vigastusega ammu rivist väljas, põlvehädaga võitleb Marius Lepp, kes treenib süstide toel ja eraldi programmi alusel,“ lausus Musting. „Loodetavasti Marius saab ikka kaasa mängida.“

Eesti koondise koosseis: Marius Aleksejev, Eston Varusk, Risto Lepp, Marko Slastinovski, Kristjan Muuga, Marius Lepp, Dener Jaanimaa, Mait Patrail, Martin Johannson, Janar Mägi, Raido Peedomaa, Mario Karuse, Uku-Tanel Laast, Mikk Pinnonen, Jürgen Rooba. Peatreener Kalmer Musting ning treenerid Ain Pinnonen ja Paavo Nelke, füsioterapeut Margus Parts.

Mustingu jaoks koosneb MM-tsükkel justkui kahest osast. „Võtame kaks mängu korraga,“ teatas ta. „Mängime kõigepealt matšid Soomega ära ja hakkame alles siis Hollandile mõtlema.