Avapoolajal hoidis Eesti pidevalt väikest edu, Island pääses alles 21. minutil korraks ette 10:9 ja 11:10, kuid poolaja lõpus oli Eesti taas teravam.

Teisel poolaja 16. minutil pääses Eesti ette lausa kolme väravaga — 21:18, ent eelviimaseks minutiks olid ees juba islandlased 25:23.

Ometi ei andnud Eesti alla ja meie parimana üheksa väravat visanud Mait Patrail seadis viimase minuti algul karistusviskest tabloole viigiseisu 25:25.

Mitte oma parimas koosseisus Eestisse saabunud Island mängis vähemuses olles kavalalt viimast rünnakut hästi pikalt, vahetades isegi väravavahi väljakumängija vastu, ent sihile ei jõudnud.

Viimastel sekunditel jõudis Patrail veel korra oma väljakupoolelt viskele, kuid pall lendas vastaste väravast mööda.

Lisaks Patraili üheksale tabamusele viskas Eesti ridades Risto Lepp 5, Martin Johannson, Janar Mägi ja Valdar Noodla 3 ning Kaupo Liiva ja Mikk Pinnonen 1 värava.