Eesti käsipallinoored loositi EM-iks tugevasse alagruppi


Eesti U17 noormeeste koondist valmistab suviseks EM-iks ette Martin Noodla
Eesti U17 noormeeste koondist valmistab suviseks EM-iks ette Martin NoodlaFoto: Mirza Efendic, EKL

Tänavu suvel toimuvad Rootsis, Göteborgis kuni 17-aastaste noormeeste lahtised Euroopa meistrivõistlused. 2002. aastal ja hiljem sündinud palluritele mõeldud turniiril loositi Eesti koondis C-alagruppi, kus vastasteks on Hispaania, Norra, Gruusia, Fääri saared ja Iisrael.

Göteborgis, noorte suurturniiri Partille Cup raames 1.-5. juulini toimuval EM-il osaleb 24 riiki. Euroopa tippriikidest puuduvad vaid Taani, Prantsusmaa, Horvaatia ja Saksamaa. Viimase noorte tiitlivõistluse ehk U18 EM-finaalturniiri kaks paremat Rootsi ja Island on aga kohal.

Viimati mainitud EM-il said Eesti alagrupivastased Hispaania, Norra ja Iisrael vastavalt 5., 11. ja 14. koha. "Eks aastakäigud ole erinevad ja nii otseselt hinnata ei saa, aga loomulikult toovad mängud Norra ja Hispaania vastu hea võimaluse võrrelda, kus meie hetkel liigume. Ülejäänud kolm vastast on kindlasti mängitavad," arvas Eesti koondise peatreener Martin Noodla.

Kaks aastat tagasi samal U17 EM-il osalenud Eesti 2000. aastal sündinud noormeeste koondis sai Kalmer Mustingu juhendamisel viienda koha, alistades otsustavas kohamängus Iisraeli. "Ka kaks aastat nooremate poiste võistkond on väga huvitava koosseisuga. Käisime 2017 Leedus turniiril, alistasime korraldajad ja Valgevene ning saime teise koha," meenutas Noodla.

"Päris paljudel poistel on tänaseks juba korralikult meistriliigakogemusi. Kui kaks aastat tagasi olid juhtrollis Kehra pallurid, siis nüüd on Aleksander Pertelson, Mihkel Lõpp ja Oliver Ruut saanud Viljandi eest ohtralt mänguaega ja teinud kõva arenguhüppe. Lisame siia mõned Tapa noored ning saame päris hea pundi," lahkas peatreener, keda abistab Madis Kokkuta.

"Lisaks Madisele osaleb noortekoondise ettevalmistamisel ka rahvusmeeskonna peatreener Thomas Sivertsson, sest meil on plaan täiskasvanutest allpool juurutada sarnast mängustilli. Nii on noortel tulevikus lihtsam meeste koondisse liikuda," lisas Noodla, kelle sõnul on suvine U17 EM omakorda ettevalmistuseks 2020. aastal toimuvale U18 EM-turniirile.