Eesti käsipalli meistriliigas algavad veerandfinaalmängud


Eesti - Šveits käsipalli EM play-off mäng
Foto: Martin Dremljuga

Eesti meeste käsipallimeistrivõistlustel tehakse täna algust kahe võiduni peetavate veerandfinaalidega, kus lähevad vastamisi HC Viimsi/Tööriistamarket – Värska Originaal ning Viljandi HC – Aruküla SK.


08.04. (kell 19.00) Viimsi Keskkool: HC Viimsi/Tööriistamarket – Värska Originaal

Omavahelised mängud. Põhihooaeg: 1. ring: 30:33; 2. ring: 26:24; 3. ring: 21:26.

Viimsi/Tööriistamarket edestas põhiturniiril Värska Originaali kaheksa punktiga, kuid omavaheliste mängude seis jäi Põlva klubi kasuks. Põhiturniiri lõpetasid aga mõlemad meeskonnad võidukalt. Viimsi/Tööriistamarket alistas kodus Aruküla 41:23 ja Värska Originaal võõrsil Tapa 30:29.

Viis Värska Originaali mängijat käis möödunud nädalavahetusel Eesti juunioride koondise koosseisus Sloveenias toimunud kuni 20-aastaste EM-valikturniiril, kus saadi korraldajate järel teine koht ning lunastati pääse finaalturniirile. Kuidas see noortele mõjus, ei oska Viimsi/Tööriistamarketi ega Värska Originaali lootsid öelda. „Kes teab, äkki andis edu neile indu juurde, kuid kindlasti see turniir ka väsitas neid,“ arutles Viimsi/Tööriistamarketi peatreener Ain Pinnonen ning hindas vastast. „Värska pole meile sobinud. Samas on meil olnud tihtilugu meeskonna komplekteerimisega probleeme, kuid veerandfinaalideks saame kõik mehed kokku. Selles seerias saavutame edu siis, kui mängime hästi kaitses ja väravavaht tegutseb kõrgel tasemel. Meie trumbiks peaksid olema kogemused, vastasel aga nooruslik uljus.“

Seotud lood:

Värska Originaali juhendaja Rein Suvi hinnangul võib oma mõju hakata avaldama reisimine. „Kõigepealt oli pikk sõit Sloveeniasse ja nüüd kohe otsa Viimsisse. See võtab erksust vähemaks,“ tõdes Suvi, kes häälestab hoolealused oma mängu mängima. „Me ei hakka vastase nõrku kohti otsima, vaid keskendume enda tegemistele. Üheks võtmemomendiks on see, kuidas suudame nende kiirrünnakud ära hoida. Vastasel on rutiini rohkem ning nad mängisid põhiturniiri lõpus kindlalt. Mulluse pronksiomanikuna tahavad nad seda saavutust tänavu vähemalt korrata, meil aga pole pingeid peal.“

08.04. (kell 19.00) Viljandi Spordihoone: Viljandi HC – Aruküla SK

Omavahelised mängud. Põhihooaeg: 1. ring: 31:32; 2. ring: 26:26; 3. ring: 36:20.

Viljandi ja Aruküla vaheline bilanss põhiturniiril jäi viiki ehk mõlemad meeskonnad võitsid ühe kohtumise ning korra poolitati punktid. Põhiturniiri lõpp sujus paremini viljandlastel, kes alistasid viimases voorus võõrsil Audentese 39:21. Aruküla jäi aga samuti vastase väljakul 23:41 alla Viimsi/Tööriistamarketile.

Eesti juunioride koondisega oli seotud ka viljandlasi, kelle peatreener Marko Koks loodab, et see turniir tuli noortele kasuks. „Saime Sloveeniast hea emotsiooni. Iseasi, kui palju väsimus nüüd võib mõjutama hakata. Siiski algab play-off ja taganeda pole kellelgi enam kuhugi ning igaks kohtumiseks tuleb ennast maksimaalselt häälestada,“ lausus Koks, kelle meeskond on viimastel hooaegadel võidelnud medalite eest. „Praegu pole meie olukord enam selline nagu varem. Koosseis on muutunud ning lisaks sellele on meil ühistreeningute arv vähenenud. Aruküla trumbid on aga teada ehk siis peame kinni saama nende liidrid Andre Silla ja Mihkel Vaheri.“

Aruküla lõpetas põhiturniiri kahe suure kaotusega. Viljandile jäädi alla 16 ja Viimsi/Tööriistamarketile 18 väravaga. „Nüüd on käes eksamite aeg ja loodetavasti teeme need ära,“ illustreeris Aruküla juhendaja Toivo Järv. „Praegu on meil kõik põhimehed rivis, ent õhus ripub ikkagi ohtralt küsimärke. Treeningute pealt on midagi raske öelda, sest õige pildi saab ikka mängust. Kui rünnak on meil Viljandiga võrdne, siis kaitses on nad paremad. Lisaks said nende poisid kuni 20-aastaste EM-valikturniirilt hea emotsiooni, samuti on neil võrdväärsed vahetused igale positsioonile.“

Poolfinaalpaarid (3 võiduni): Põlva Serviti – Viljandi HC või Aruküla SK, HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – HC Viimsi/Tööriistamarket või Värska Originaal.

Veerandfinaalpaarid (2 võiduni): HC Viimsi/Tööriistamarket – Värska Originaal, Viljandi HC – Aruküla SK.

Põhiturniiri lõpptabel (21 vooru): Põlva Serviti 41, HC Kehra/Horizon Pulp&Paper 35, HC Viimsi/Tööriistamarket 26, Viljandi HC 21, Aruküla SK 18, Värska Originaal 18, Audentes 7, SK Tapa 2 punkti.

Põhiturniiri väravaküttide edetabeli tipp: Andris Celminš (Audentes) 148, Andre Sild (Aruküla SK) 142, Ott Varik (Viljandi HC) 138, Mihkel Vaher (Aruküla SK) 136, Henri Sillaste (Põlva Serviti) 120, Robert Lõpp (Viljandi HC) 116, Raiko Rudissaar (Värska Originaal) 116, Jürgen Rooba (HC Kehra/Horizon Pulp&Paper) 114, Mihkel Keldoja (SK Tapa) 109, Ardo Puna (Põlva Serviti) 106, Robin Oberg (Värska Originaal) 105, Uku-Tanel Laast (HC Kehra/Horizon Pulp&Paper) 103 tabamust.