Eesti alustas kohtumist hästi. Peamiselt tänu Mait Patraili, Dener Jaanimaa ja Mikk Pinnoneni tabamustele juhiti 8:4, 14:10 ning võideti poolaeg 19:17.

Teise poolaja alguses tegi Ungari 9:1 vahespurdi ja võitis kohtumise lõpuks numbritega 34:27.

Mait Patrail viskas Eesti koondise kasuks üheksa, Mikk Pinnonen ja Dener Jaanimaa viis, Martin Johannson, Raido Peedomaa ja Janis Selge kaks ning Kristjan Muuga ja Mario Karuse ühe värava. Ungari resultatiivseim oli Mate Halasz üheksa tabamusega.

Allajäämine tähendas Eestile seda, et nüüd kadus ka teoreetiline võimalus EM-ile jõudmiseks. Edasi pääsesid turniiri täisedu 12 punktiga lõpetanud Ungari ja Makedoonia, kellel on enne tänast viimast mängu kodus Bosnia ja Hertsegoviina vastu koos viis silma. Eesti lõpetas turniiril nelja punkti ning kolmanda kohaga. Bosnia ja Hertsegoviinal on kirjas üks silm.

31:26 Mängida 7 minutit.

30:26 Johannson vähendab joonelt Eesti kaotusseisu kolmeväravaliseks.

30:25 Peedomaalt kiirrünnakust värav.

30:24 Patraililt hea sööt joonele, mille Johannson realiseerib väravaks.

30:23 Mängitud on 50 minutit, 10 on veel jäänud.

29:23 Johannson ei saa palli joonelt sisse. Järgmisel rünnakul tõmmatakse mees samas kohas maha. Ungarile 2-minutiline karistus, lisaks realiseerib Patrail 7-meetri viske.

29:22 Mängitud on 46 minutit.

28:22 Ungari läheb ette kuue väravaga, tagatipuks teenib Lepp 2-minutilise karistuse.

27:22 Eestlased teevad oma väljakupoolel valesöödu, mille ungarlased ära karistavad.

26:22 Patrail realiseerib 7-meetri karistusviske.

26:21 Värav Mikk Pinnonenilt.

26:20 Ungari on teise poolaja alguses teinud 9:1 vahespurdi. Rahvas tribüünidel möllab.

25:20 Ungari värava järel võtab Eesti aja maha. Mängitud on 37.15.

24:20 Ungarlased teevad skoori joonelt.

23:20 Ungarilt jälle värav.

22:20 Ungari realiseerib 7-meetri karistusviske.

21:20 Selge viskab teisel poolajal Eesti kasuks esimese värava. Mängitud on selleks hetkeks 34 minutit.

21:19 Ungarilt kiire värav.

20:19 Ungari läheb ette, kui mängitud on 33 minutit.

19:19 Ungari viigistab. Aleksejev on karistuse ära kandnud ja pääseb taas platsile.

18:19 Teise poolaja avavärav Ungarile.

1. poolaeg:

Poolaeg on läbi. Eesti resultatiivseimad on olnud Patrail 6, Jaanimaa 5 ja Mikk Pinnonen 4 tabamusega.

17:19 Ungari tabamuse järel lööb Aleksejev jalaga vastu väravaposti ja teenib Kreeka kohtunikelt 2-minutilise karistuse. Väravapostide vahele pääseb Lõokene, kellel avapoolajal tööd pole.

16:19 Tabamus Patraililt.

16:18 Ungari viskab värava.

15:18 Mikk Pinnonen kasvatab Eesti edu.

15:17 Värav Ungarilt.

14:17 Jaanimaa teeb taas skoori.

14:16 Ungarilt veel üks tabamus.

13:16 Kauge kukub ja teeb põlvele viga. Ungarilt värav, kui mängitud on 25 minutit.

12:16 Selge lööb ungarlasele kuklasse ja saab 2-minutilise karistuse. Aleksejev tõrjub aga Ungari 7-meetri viske. Aleksejevi järjekordse tõrje järel realiseerib Mikk Pinnonen kiirrünnaku.

12:15 Tabamus Jaanimaalt.

12:14 Johannsonile 2-minutiline karistus ja Ungarilt värav.

11:14 Ungari vähendab vahet.

10:14 Värav Muugalt. Mängitud on 20 minutit.

10:13 Peedomaa realiseerib poolkiire. Sellele järgnenud Ungari kiirrünnaku tõrjub väravavaht Aleksejev.

10:12 Selge viskab tagamehe kohalt värava.

10:11 Ungari teeb skoori äärelt.

9:11 Tabamus Jaanimaalt.

9:10 Johannson lõpetab kiirrünnaku viskega posti, millele ungarlased vastavad väravaga.

8:10 Patrail on täna hoos!

8:9 Ungarilt juba kolmas värav järjest ja Eesti kasutab minutilist mõttepausi. Mängitud on 15 minutit.

7:9 Mängitud on 14 minutit.

6:9 Ungarlane mängib üle kogu Eesti kaitseliini ja viskab värava.

5:9 Patrail on hoos. Eestlaselt täna juba neli tabamust.

5:8 Ungarilt värav joonelt.

4:8 Patrail jälle tagant täpne.

4:7 Ungari viskab värava 6-meetri joonelt.

3:7 Patraili värava järel võtab Ungari aja maha. Mängitud on 8.45.

3:6 Jaanimaalt tabamus.

3:5 Ungari värav.

2:5 Mikk Pinnonen teeb vasakult äärelt skoori.

2:4 Mängitud viis minutit.

1:4 Vasaksisemise kohal mängiv Patrail viskab tagant keskelt värava.

1:3 Ungari avab skoori, kui mängitud 2.45.

0:3 Mikk Pinonen.

0:2 Karuse realiseerib kiirrünnaku.

0:1 Ungari puurivaht saab Jaanimaa pealeviskele näpud vahele, pall aga veereb väravasse.

Enne mängu:

- Mängu alguseni on jäänud aega pisut rohkem kui tund. Eesti meeskond saabub sooja tegema. Unagrlased aga valmistuvad mänguks riietusruumis kõva muusika saatel.

- Mängule on lubanud tulla ka kümmekond Eesti saatkonna töötajat.

- Huvi matši vastu on Gyöngyösis suur. Juba poolteist tundi enne avavilet on spordihalli ees piletisaba, saalis istub sadakond inimest.

Eelvaade:

Viimase vooru eel on Ungaril tabelis täisedu kümme punkti ja koht Serbias toimuval finaalturniiril tagatud. Järgnevad Makedoonia viie, Eesti nelja ning Bosnia ja Hertsegoviina ühe punktiga. Eesti pääseb grupist teisena edasi juhul, kui alistab Ungari ning Makedoonia kaotab samuti täna toimuvas matšis kodus Bosnia ja Hertsegoviinale. „Suhteliselt võimatu stsenaarium,“ ütles Eesti koondise peatreener Kalmer Musting Delfile.

Musting tegi viimaseks mänguks koosseisus mõned vangerdused. Koju jäid jalavigastust raviv Janar Mägi, kooliga hõivatud Uku-Tanel Laast ning puhkusele lubatud Kristo Järve ja Eston Varusk. Nende asemel võeti Ungarisse kaasa Siim Pinnonen, Denis Lõokene ja Sten-Erik Lepp.

Musting teatas, et Mägi puudumisel tehakse muudatusi ka formatsioonis. „Mait Patrail nihkub mängujuhi kohalt vasaksisemise positsioonile ja Mikk Pinnonen äärelt tagamängijaks,“ avaldas koondise loots. „Oleme Mikku tahtnud varemgi taga proovida, kuid eelmised mängud on tänasest tähtsamad olnud ja seetõttu pole me seda plaani seni ellu viinud.“

Vaatamata kõigele peab Musting tänast kohtumist oluliseks. Mäletatavasti kaotati kolmapäeval Põlvas kuue väravaga Makedooniale ja sellega minetati reaalne võimalus finaalturniirile jõudmiseks. „Mäng Ungariga näitab, kas olemegi juunis kehvad või oli Makedoonia kohtumise puhul tegemist üksiku ebaõnnestumisega,“ arutles Musting. „Nüüd ootangi meestelt võistkondlikku rünnakut, tugevat distsipliini ja head kaitset.“

Makedoonia vastu viskas meeskonna liider Mait Patrail kaks väravat, kuigi spordisõbrad ootasid kindlasti enamat. „Erilisi vigu ta ei teinud, motivatsiooniprobleeme polnud, ent liikumine jättis soovida,“ analüüsis Musting hoolealuse toonast esitust. „Nüüd mängib ta vasaksisemise kohal ja eks ole näha, kas viskab ka rohkem väravaid.“