Alina Molkova liitus Luksemburgi hõbedaklubiga


Alina Molkova liitus Luksemburgi hõbedaklubiga
Eesti parim naiskäsipallur Alina Molkova uue koduklubi CHEV Handball Diekirchi särgisFoto: CHEV Diekirch

Mullu teist korda Eesti parimaks käsipalluriks valitud Alina Molkova siirdus uueks hooajaks Luksemburgi tippklubi CHEV Handball Diekirchi ridadesse. Eelmisel hooajal Reykjaviki Valuriga Islandil kuldse duubli ehk nii meistri- kui karikavõistlused võitnud Molkova sõlmis luksemburglastega üheaastase lepingu.

Viimased kolm hooaega veetis Molkova Islandil. Esmalt pallis ta kaks aastat esiliigas Reykjaviki Vikinguri värvides, visates 35 mänguga 476 väravat ning siirdudes siis Valurisse, kel aitas võita 17. korda Islandi meistritiitli ja seitsmendat korda karikavõistlused. Eelmisel nädalal 22. sünnipäeva tähistanud Molkova viskas meistriliigas 40 ja duubelnaiskonna eest aste madalamal 87 väravat.

"Kolm aastat saareriigis oli suurepärane aeg ja pakkumisi uueks hooajaks oli palju, sealhulgas Islandi klubidelt. Pean aga tähtsa kooliaasta tõttu prioriteete mujale suunama ning seetõttu tuli minna poolprofessionaalse lepingu teele," sõnas Molkova, kes alustab sügisel Peterburi kuulsas Lesgafti-nimelises ülikoolis neljandat kursust.

"Suvi oli tõeliselt kiire ja tegus, esmakordselt tunnen, et olen pärast suve väsinud. Piiteris oli karm viimane eksamisessioon, kasutasin võimalust osaleda Dobeles üldfüüsilises laagris ja töötasin kohtunikuna kuulsal Partille Cupil Göteborgis. Kohtunikutöö mulle väga meeldib, aga kuniks võimalus, soovin siiski end mängijana teostada," sõnas SK Reval-Spordi kasvandik.

Seotud lood:

CHEV Handball Diekirch asutati 1964. aastal ning viimasel kümnendil tõusti Luksemburgi tippklubide hulka. Naiskond tuli 2012. aastal esimest ja seni ainsat korda riigi meistriks ning 2011 ja 2012 võideti ka kodumaine karikas. Mullu lõpetati liiga HB Käerjengi järel hõbedaga ning kaotati karikafinaalis hilisemale meistrile.

"Käisin Diekirchis end näitamas ja mulle väga meeldis klubi korralduslik pool. Kõik on lihtne ja selge, tingimused treeninguteks suurepärased. Kohalikku taset veel hinnata ei oska, aga pühapäeval on meil sõprusmäng Prantsusmaal. Klubi oli mullu hõbedal, nii tahaks aidata tiimil sammukese kõrgemale astuda ning muidugi näidata ilusat käsipalli," lisas Molkova.