Ainsa Eesti klubina sai Balti liigas võidu Põlva Serviti


Põlva Serviti euromäng
Põlva Serviti euromäng.Foto: Imre Pühvel

Käsipalli Balti liigas oli pühapäeval võistlustules kolm Eesti klubi, kes said kokku ühe võidu ja kaks kaotust.

Ainsana jätkas võidukalt Põlva Serviti, alistades kodusaalis Läti meistri Riia Celtnieksi 36:24 (17:12).

Serviti poolelt viskas Roman Aizatullov 8, Sillaste 7, Martin Grištšuk 6, Hendrik Varul ja Carl-Eric Uibo 3, Sander Sarapuu ja Anatoli Tšezlov 2 ning Kristjan Muuga, Raiko Rudissaar, Sergei Ljubtšenko, Siivo Sokk ja Henri Hiiend ühe värava. Lauris Eglitis oli lätlaste resultatiivseim 8 tabamusega.

Eesti meister Serviti kirjutas B-alagrupi tabelisse kolmanda järjestikuse võidu ning on nii Balti kui koduliigas sel hooajal endiselt võitmatu. Serviti tõusis tänu Zaporožje ZTR-st paremale väravate vahele ka alagrupiliidriks, HC Tallinn on samas kuuikus kahe punktiga neljandal astmel.

Eile ajaloolise esimese võidu Balti liigas saanud HC Tallinn pühapäeval sama edukalt Leedu tippklubi Kaunase Granitas-Karysi vastu ei saanud. Alustati jälle resultatiivselt nagu päev varem Celtnieksi vastu, kuid mõõnaperioode tuli liigselt sisse ning Leedu liigas kaotuseta esinev Granitas sai 31:26 (16:12) võidu.

Enrico Anton ja Veiko Luik tabasid pealinlaste kasuks kuus korda, Marko Slastinovski, Markus Viitkar ja Rainer Kelk said kirja 3, Risto Kiil ja Rauno Aus 2 ning Johannes Treimanis 1 värava. Leedukatest viskasid Vaidas Drevinskas ja Modestas Štarolis 7 väravat.

Seotud lood:

HC Kehra/Horizon Pulp&Paper naaseb Leedu-turneelt tühjade pihkudega, sest kaotati mõlemal päeval. Kui laupäeval kaotati kuue väravaga meistermeeskond Klaipeda Dragunasele, siis täna vannuti 23:27 (11:14) alla kohalikus liigas hetkel neljandal kohal paiknevale Vilniuse VHC Šviesale.

Šviesa kirjutas tabelisse teise võidu tulemusega 27:23, Kehra jätkab punktita. Abdel Djalil Machou oli teist päeva järjest kehralaste resultatiivseim, täna 9 väravaga. Kaspar Lees viskas 7, David Mamporia ja Dmõtro Jankovski 2, Antti Rogenbaum, Martin Nerut ja Bogdan Vukoicic 1 värava. Vastastel oli täpseim Valdas Drabavičius samuti 9 tabamusega.

A-alagruppi juhib täisedu 8 punktiga tiitlikaitsja Riihimäe Cocks. Dobele ZRHK Tenaxil, Dragunasel ja Šviesal on 4 silma. Läti klubil on seejuures üks mäng varuks, nagu ka Viljandi HC-l, kes jätkab kahe punkti peal. Balt liiga jätkub nelja nädala pärast kui 9. ja 10. detsembril peetakse kümme kohtumist – neist kuus Kehras ja Põlvas.