Esimeses veerandfinaalis alistas Venemaa 2:1 (1:0, 1:0, 0:1) Saksamaa, seejärel sai Soome 3:2 (0:2, 1:0, 2:0) võidu Rootsi üle.

Soome tuli viimasel kolmandikul välja 1:2 kaotusseisust. Esmalt viskas arvulisest ülekaalust värava (kellatabloo näitas 11:04) oktoobris Helsinki IFK klubist NHL-i Florida Panthersisse siirdunud 19-aastane Anton Lundell ning 25 sekundit enne mängu lõppu skooris Porin Ässäti 18-aastane ründaja Roni Hirvonen.

Rootsi läks kohtumist esimese perioodi väravatest 2:0 juhtima ning soomlased viskasid teisel kolmandikul kaks väravat, millest üks pärast kohtunike video vaatamist tühistati.

Õhtustes veerandfinaalides oli Kanada kindlalt 3:0 (2:0, 0:0, 1:0) parem Tšehhist ning USA alistas päeva viimases mängus Slovakkia 5:2 (1:0, 2:1, 2:1).

Esmaspäeval peetakse Edmontonis poolfinaalid - Kanada kohtub Venemaaga ja USA Soomega. Pronksimäng ja finaal peetakse teisipäeval.

U20 MM-i tiitlit kaitseb Kanada, kes on selles vanuseklassis noppinud rekordilised 18 tiitlit. Soome jäi eelmisel aastal pronksimatšis alla Rootsile. Venemaale kuulus hõbedal.