Soome hokitäht sai valitsuse peale pahaseks: aeg on see hullus lõpetada

 (19)
Soome hokitäht sai valitsuse peale pahaseks: aeg on see hullus lõpetada
Teemu Selänne (vasakul).Foto: AP/SCANPIX

Soome endine jäähokitäht Teemu Selänne kritiseeris teravalt Soome valitsust, mis ei ole tema arvates koroonaviiruse leviku vastu piisavalt tõsiselt võidelnud.

"Peaminister Sanna Marin, president Sauli Niinistö ja teised. Teie poliitika, üleskutsed ja kohtumised, mis on suunatud selle kohutava viiruse vastu, paistavad olevat kasutud. Nüüd on aeg see hullus lõpetada. Oleme juba niigi hiljaks jäänud. Las apteegid ja toidupoed jäävad lahti, aga midagi muud mitte. Palun Soome lukkukeeramist," kirjutas Selänne pühapäeval oma Twitteri kontol.

Võrreldes paljude Euroopa riikidega on Soome rakendanud koroonaviiruse vastu võitlemiseks vähem meetmeid, aga laupäeval teatas Sanna Marin, et kaalub Uusimaa (Lõuna-Soome maakond, kus asub ka Helsingi - toim.) osalist eraldamist ülejäänud Soomest.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!