Robert Rooba koduklubi osutus ellujäämismängus võitjaks, aga ei pidanud jäälegi astuma


JYP-i mängija Robert Rooba
JYP-i mängija Robert RoobaFoto: Ilmar Saabas

Eesti jäähokikoondise liidri Robert Rooba koduklubi JYP pääses Soome liigas viimase meeskonnana play-off'i. Otsustavas mängus nad ise jääle ei tulnudki: viimases voorus olid nad vabad, esikümne sekka jäi JYP tänu sellele, et Vaasan Sport ei suutnud Lahti Pelicansi võita.

15 meeskonnaga liigas pääseb play-off'i 10 esimest - esimene ring peetakse 7.-10. koha meeskondade vahel, kes selgitavad omavahel välja kaks veerandfinalisti. Kuna liigas on paaritu arv klubisid, tuleb ühel meeskonnal põhihooaeg teistest varem lõpetada ning seekord oli selleks tiimiks just JYP.

Oma viimases mängus sai Rooba klubi küll bullitiseerias võidu KooKoo üle, kuid midagi kindlat see veel ei tähendanud: oleks Vaasa viimase kohtumise võitnud, kukkunuks JYP tabelis 11. kohale.

Õnneks nii ei läinud - Vaasa sai võõrsil Pelicansilt kindla 1:5 kaotuse, mis aitas JYP-i play-off'i. Esimeses ringis tuleb neile vastaseks Rauman Lukko, kellega mängitakse seeria kahe võiduni. Esimene kohtumine peetakse sealjuures juba homme. Põhihooajal kohtuti omavahel neli korda ning mõlemad meeskonnad said kaks võitu.

Robert Rooba arvele jäi põhiturniiril 55 kohtumist, mille jooksul sai ta kirja 17 väravat ja kaheksa söödupunkti. 17 tabamusega oli ta ühtlasi selles arvestuses oma tiimi parim.

Soome kõrgliiga põhiturniiri lõppseis:

Standings provided by Sofascore LiveScore