43 NHL-i mängijat nakatusid koroonasse

 (3)
43 NHL-i mängijat nakatusid koroonasse
Calgary Flamesi mängijad treeningul. (Foto on illustratiivne)THE CANADIAN PRESS/Jeff McIntosh

Maailma tugevaim jäähokiliiga NHL teatas, et 43 mängijal on tuvastatud koroonaviirus.

43-st positiivsest proovist 30 pärinevad teisest faasist, mille jooksul saavad mängijad soovi korral naasta võistkonna treeningkeskusesse, et seal piiratud tingimustes trenni teha. Ülejäänud 13 proovi pärinesid hokimeestelt, kes teisest faasist osa ei võtnud.

"Kõik positiivse proovi andnud mängijad viibivad isolatsioonis ning järgivad vastavaid käitumisprotokolle," seisis NHL-i pressiteates. Ühtlasi teatati, et nakatunud mängijate nimesid ei avalikustata.

Käimasoleva nädalaga käivitus NHL-is kolmas faas, mis tähendab, et kõik hooaega jätkavad võistkonnad kogunevad täies mahus treeningkeskustesse. Hooajaga jätkatakse 1. augustil Edmontonis ja Torontos 24 tiimi osavõtul.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!