VIDEO: Vaata efektset eagle'it "saarerajal", mis tõstis inglase Niitvälja Karika liidriks!


Eesti vanima ja ühe esinduslikuma golfivõistluse Niitvälja Karika avapäeva efektseima soorituse eest Delfi TV kaamerate ees hoolitses inglane Rymer Smith, tehes 15. rajal eagle'i ehk lüües palli auku kolme löögiga eeldatava viie asemel.

483-meetrisel rajal näitas Smith nii võimsust kui ka täpsust, saates kahe löögiga palli saarele august ligikaudu meetri kaugusele. Sealt eagle'i vormistamine oli juba lihtsam.

Ilus esitus tõstis Smithi amatööride arvestuses ka võistluse liidriks. Seal püsib ta ka pärast tänast, kuigi teine päev polnud ta jaoks sama edukas - avapäeva 70 löögi asemel tegi ta laupäeval 76 ning juhib tulemusega +2. Ühe löögiga kaotab talle laupäeval amtööridest ainsana "miinusesse" mänginud soomlane Kalle Sneck, kolmega 74-löögise päevaga Eesti edukamaks kerkinud Egeti Liiv.

Ülejäänud Eesti tippude jaoks oli laupäev nukker - Sander Aadusaar tegi 78 (turniiri kogutulemus +8), Joonas Juan Turba 80 (+8), Carl Hellat 79 (+9) ja Timo Raukas 81 (+10) lööki.

Seotud lood:

Proffidest tegi võimsa teise päeva rootslane Peter Gustafsson 68 löögiga. Kokku on ta tulemus -7 ning edu soomlase Peter Erofejeffi ees juba neli lööki. Eesti ainus profimängija Mark Suursalu tegi laupäeval 74 lööki ning jagab tulemusega +1 kolmandat kohta.

Naistest juhib suure ülekaaluga lätlanna Linda Dobele, kes mõlemal päeval mänginud 72 lööki.

Niitvälja Karika otsustavast võistluspäevast teeb Delfi TV pühapäeval otseülekande algusega kell 11.