VIDEO: Unikaalne päev golfimaailmas! Profiturniiridel löödi kaks albatrossi


Imeliste löökidega raja läbinud Joost Luiten
Imeliste löökidega raja läbinud Joost LuitenFoto: HANDOUT, Reuters/Scanpix

Golfiga pisut vähem kursis olevaid spordisõpru võib loo pealkiri segadusse ajada, ent olgu siinkohal kohe selgeks tehtud, et lindudega siin midagi pistmist pole. Olgu neid susisevaid s-tähte üks või kaks.

Albatrossi näol on tegemist löögiga, mis iseloomustab golfiraja üliedukat läbimist. Kui golfar saab kirja albatrossi, siis ta on läbinud raja kolm lööki alla par-i. Uskuge, seda juhtub harva ja et kaks albatrossi lüüakse ühel päeval, see on tõeline haruldus.

Reedel, 10. jaanuaril täpselt nõnda juhtus. Hollandlane Joost Luiten lõi albatrossi Lõuna-Aafrika Vabariigis toimunud Volvo Golf Championsi teisel päeval. Durban Country Clubi 10. raja par on 5 lööki, Luiten sai hakkama kahe löögiga. Teise löögi pikkus, mille järel pall auku kukkus, oli 226 meetrit!

Teine samaväärne löök sooritati mõned tunnid hiljem Hawaii golfiväljakutel, kus James Hahn hullutas publikut Sony Openil. Hahn lõi profikarjääri teise albatrossi Waialae Country Clubi 9. rajal, kus par oli samuti 5 lööki. Imelise tabamuse pakkunud löögi pikkuseks 174 meetrit.