VIDEO: Ühe mehe šõu - Jordan Spieth juhib Mastersil rekordilise tulemusega

Vaata tipphetki!

Jordan Spieth on muutmas aasta esimest golfi suurturniiri Mastersit ühe mehe etenduseks - 21-aastane ameeriklane juhib kahe päeva järel rekordilise tulemusega.

Avapäeva kõigest 64 löögiga läbinud Spieth tegi superesituse ehk 66 lööki ka teisel, juhtides lähima jälitaja, üllataja Charley Hoffmani ees juba viie löögiga. Spieth, maailma edetabeli neljas mees, on kahe päeva kokkuvõttes mänginud 14 lööki alla rajanormi ehk par'i, mis on Mastersi ajaloo rekord kahel esimesel päeval.

Hoffman, kelle elu parim koht suurturniiril on 27., on kahe päeva kokkuvõttes saldoga -9, järgnevad Justin Rose, Paul Casey ja Dustin Johnson -7 ning Phil Mickelson -6-ga.

Kahe löögiga alla rajanormi jätkavad maailma golfi kauaaegne valitseja Tiger Woods ja praegune esinumber Rory McIlroy.

Kui Woodsi jaoks tähendas tulemus pärast pikka vigastusperioodi ja võistluspausi õnnestumist, siis McIlroy'le on tegemist selge pettumusega. Oma ainsat puuduvat suurturniiri esikohta jahtima tulnud põhjaiirlane "flirtis" reedel isegi kahelt viimaselt võistluspäevalt väljajäämisega, kui tegi esimesel üheksal rajal koguni 40 lööki. Suurepärane teine pool - 31 lööki - aitas ta siiski nii päeva kokkuvõttes kui ka üldtabelis alla rajanormi tagasi.