Uus golfitäht kerkimas: 21-aastane Jordan Spieth võitis maailma tippe uskumatu vahega


Jordan Spieth
Jordan SpiethFoto: SCOTT HALLERAN, AFP

Golfimaailma tõusev täht, 21-aastane ameeriklane Jordan Spieth andis tormihoiatuse kõikidele konkurentidele, võites Hero World Challenge turniiril Floridas teisi maailma tippe uskumatult suure ülekaaluga.

Alates 1999. aastast Tiger Woodsi poolt Floridas korraldataval võistlusel, kus osaleb vaid 18 maailma absoluutset tippmängijat, lõpetas Spieth neljapäevase turniiri rekordit tähistava tulemusega -26. Ta edestas koguni kümne löögiga maailma edetabeli teist numbrit, rootslast Henrik Stensonit. Veel löögi võrra kaugemale jäid ameeriklased Patrick Reed ja Keegan Bradley.

Spieth võitis esikohaga miljon dollarit. Turniiri senine parim võidutulemus Isleworthi golfirajal oli -22 ja au jagasid Woods ise ning Davis Love III.

Turniir tähistas ka viimasel ajal vigastustega võidelnud Woodsi tagasitulekut võistlusrajale. Palavikku ja iiveldust trotsides rajanormi ehk par'iga tasa mänginud Woods jagas 17. ehk eelviimast-viimast kohta.

Nädal varem oli Spieth veenva ülekaaluga võitnud ka Australian Openil, kus alistatute seas oli ka maailma esinumber Rory McIlroy.