Südantsoojendav triumf: maailma 792. golfar võitis esikohaheitluses esinumbri!

 (1)
Oliver Wilson poseerimas St. Andrewsis
Oliver Wilson poseerimas St. AndrewsisFoto: Kenny Smith, AP

Maailma edetabelis alles 792. kohal asuv inglane Oliver Wilson võitis karjääri esimese European Touri võistluse, alistades Alfred Dunhill Links Championshipi otsustaval päeval esikohaheitluses teiste maailma esinumbri Rory McIlroy.

34-aastane Wilson kuulus mõne aasta eest maailma tipptegijate sekka, esindades Euroopat 2008. aasta Ryder Cupil, ent tulemuste halvenedes kaotas 2012. aastal isegi European Touri pääsme. Legendaarsetel St. Andrewsi väljakutel toimunud turniirile pääses ta üldse erikutsega.

"Nii paljud inimesed olid mind juba maha kandnud. See tegi haiget, aga ma ei kaotanud usku," rääkis Wilson, kes võitis esikohaga üle 600 000 euro. "Nüüd võin mõnda aega purjus olla. Olen seda võitu kaua oodanud ja mul on palju šampanjat kogunenud. Tuleb hea pidu."

Enne triumfi asus ta European Touri valiksarjaks oleva Challenge Touri edetabelis alles 104. kohal ja oli tänavu kogunud vaid veidi üle 10 000 euro auhinnaraha. Wilson oli karjääri jooksul profiturniiridel saanud koguni üheksa korda teise koha, sealhulgas 2008. aasta PGA meistrivõitlustel.

Nelja päeva jooksul mängitud tulemusega -17 edestas Wilson ühe löögiga McIlroy'd, Tommy Fleetwoodi ja Richie Ramsay't.