Sander Aadusaar sai parima eestlasena Amateur Openil 12. koha

 (4)
Vaata Delfi TV ülekannet viimasest võistluspäevast!

Eesti golfi lahtistel meistrivõistlustel ehk Estonian Amateur Openil Pärnu Bay Golf Links väljakul võidutses soomlane Kim Koivu, kes läbis võistluse ringitulemustega 68, 69 ja 69.

Eelmisel aastal lõpetas soomlane sama võistluse Saaremaal kolmandana. "Nautisin võistlust ja tänan oma treenerit David Da Silvat, kes on meid kõiki kõvasti aidanud. Ka väljak oli suurepärane." ütles Koivu pärast võistlust.

Teise koha saavutanud Santeri Lehesmaad edestas võitja 6 ja kolmandaks tulnud Väinö Viitaharjut 7 löögiga. Soomlased saavutasid 11 paremat kohta.

Parima eestlasena lõpetas Sander Aadusaar võistluse 12. koha jagamisega. Valitsev Eesti meister mängis viimasel päeval 76 lööki, eelnevatel päevadel olid tema tulemused 71 ja 77.

"Esimene päev oli päris hea, kaks ülejäänud aga mitte," hindas Aadusaar oma mängu. ”Ei jäänud oma võistlusega rahule, soomlased mängisid väga hästi ja et neile tasemelt järele jõuda, tuleb veelgi rohkem tööd teha."

14. kohta jagas Mattias Varjun, kes mängis kolmel päeval 77, 76, 73, Joonas Turba lõpetas võistluse 16. kohaga ja tiitlikaitsja Egeti Liiv 17. kohaga. Naiste võit läks Lätti - esikoha võitis Anna Diana Śvanka, kes mängis tulemustega 77, 69, 76. Teiseks jäi soomlanna Ellinoora Moisio, kaotades võitjale 7 löögiga. Parim eestlanna Cliona Georgia Dalberg oli viies, tema mänguringid olid 83, 79, 86.