Õudne! Palliga pihta saanud Ryder Cupi pealtvaataja jäi ühest silmast pimedaks

 (5)
Brooks Koepka tegi saatusliku löögi
Brooks Koepka tegi saatusliku löögiFoto: CARL RECINE, Reuters/Scanpix

Euroopa ja USA vahel peetud meeskondlikul golfiturniiril Ryder Cupil palliga pihta saanud prantslannast pealtvaataja Corine Remande jäi vigastada saanud silmast pimedaks.

Traagiline õnnetus juhtus kuuendal rajal, kui Brooks Koepka ebaõnnestunud löök tabas Remande'd otse silma. Kuigi prantslannale anti kohapeal koheselt arstiabi ja ta toimetati kiiresti Lyoni haiglasse, tohtrid tema paremat silma enam päästa ei suutnud.

"Arstid ütlesid mulle, et olen sellest silmast pimedaks jäänud," kinnitas 49-aastane Remande AFP-le.

"Kõik juhtus nii kiiresti, et ma ei tundnud palliga pihta saamise järel isegi mitte valu. Sain vaid aru, et verd hakkas purskama," meenutas prantslanna traagilist õnnetust.

"Väga kurb, et selline tabamus võib kellegi jaoks tekitada nii raskeid ja pikaajalisi tagajärgi," teatasid Ryder Cupi korraldajad oma pressiavalduses. "Tunneme talle siiralt kaasa ja teeme kõik endast sõltuva, et teda aidata."

Korraldajad kinnitasid, et pealtvaatajaid hoiatati Koepka löögi järel hüüdlausega "fore" (hoiatus rajalt kõrvalekalduva palli korral - toim), kuid Remande ei suutnud paraku palli eest ära tulla.

Remande kinnitas aga, et ei kuulnud mingit hoiatust ning kavatseb seetõttu Ryder Cupi korraldajad kohtusse anda.